3 ročná záruka 14 dní na vrátenie tovaru

Ohrievače

558 Počet produktov

Ohrievače Klarstein vytvoria útulnú atmosféru

Ohrievače slúžia na výhrev miestnosti, bytu alebo aj celého domu. Sú nevyhnutné na udržanie tepla v domácnostiach a firemných priestoroch počas chladných mesiacov.

Ohrievač vzduchu pomáha zlepšovať kvalitu vzduchu v interiéri cirkuláciou teplého vzduchu v interiéri. Aby bol tento pomocník vhodný do akejkoľvek miestnosti, je v našej ponuke v rôznych veľkostiach a štýloch. Okrem toho môže tiež pomôcť znížiť úroveň vlhkosti, čím vylepší kvalitu prostredia.


Čo sa v tomto článku o ohrievačoch dozviete?

Aké sú typy Klarstein ohrievačov?

V ponuke Klarstein nájdete niekoľko základných typov ohrievačov. Pripravili sme pre vás stručnú charakteristiku každého typu, aby sme vám uľahčili vyber.

Infražiariče– Do tejto kategórie spadajú ajohrievače na terasu, obrazové infrapanely činástenné astropné infrapanely. Infra ohrievač je vynikajúcim spôsobom ako udržať v akomkoľvek priestore teplo a útulnú atmosféru. Ide o veľmi účinný typ vykurovania, ktorý dokáže zabezpečiť dostatok tepla vo veľmi frekventovaných miestnostiach. Infražiariče sa preto hodia do interiéru, izolovaných garáží alebo otvorených obytných priestorov, ako sú terasy.

Infražiariče vyžarujú infračervené vlny, ktoré sú absorbované predmetmi v miestnosti. Tým sa ohrievajú predmety a následne vzduch okolo nich, čo poskytuje prirodzenejší pocit tepla. Ak hľadáte bezpečné a účinné vykurovacie teleso pre svoj domov, infražiarič bude skvelou voľbou.

Ide o elektrický ohrievač na stenu, ktorým dokážete doplniť interiér, ale aj "zamaskovať" ho ako obraz.


Konvektory – Sú typom vykurovacieho telesa, ktoré využíva princíp konvenčného ohrevu. Ohrievač je vybavený výhrevným telesom, ktoré sa zahreje a radiačným a konvekčným prenosom tepla vyhreje miestnosť.

Tento ohrievač môže mať aj ventilátor na cirkuláciu ohriateho vzduchu. Pri použití ventilátora sa miestnosť zohreje rýchlejšie a rovnomernejšie. Elektrické konvektory sú skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú svoj domov vykurovať efektívnejšie a účinnejšie. Môžu však víriť prach.


Plejové radiátory – Olejový radiátor používa kvapalinu, olej, na prenos tepla. Sú účinnejšie ako vodné radiátory a majú vyššiu tepelnú kapacitu. Menej podliehajú korózii alebo tvorbe vodného kameňa, čo uľahčuje ich údržbu.

Olejový radiátor je veľmi účinný aj z hľadiska spotreby energie. V závislosti od konkrétneho typu môžete ohriať miestnosť s objemom od 20 do 60 m3.


Elektrické krby – sú skvelým spôsobom, ako vytvoriť atmosféru tradičného krbu bez použitia dreva. Nevyžadujú náročnú údržbu, drevo, čistenie komína ani nákladnú inštaláciu. Elektrické krby sú cenovo dostupné, čisté, bezpečné a ľahko sa inštalujú.


Etanolové krby – sa v posledných rokoch stali obľúbenou voľbou. Etanol je čisté palivo, ktoré neprodukuje sadze, dym ani popol. Krby na etanol ponúkajú aj množstvo ďalších výhod, medzi ktoré patrí:


 • Etanol je obnoviteľný zdroj, takže jeho používanie v krbe pomáha znižovať vašu uhlíkovú stopu.

 • Etanolové krby sa inštalujú oveľa jednoduchšie ako tradičné krby na drevo a možno ich používať aj v domoch, ktoré nemajú komín.

 • Etanolový krb musí byť odvetraný do exteriéru, vyžaduje pravidelnú údržbu ako dopĺňanie palivovej nádrže a čistenie horáka.

Teplovzdušné ohrievače –používajú ventilátor na cirkuláciu vzduchu v miestnosti. Ventilátor nasaje vzduch k výhrevnému telesu, to vzduch ohreje a ventilátor ho ďalej distribuuje do miestnosti. Niektoré ohrievače môžu vzduch aj chladiť, čím zastávajú funkciu spotrebiča 2v1.


Vyhrievacie deky avankúše– deky sa nepoužívajú ako primárny zdroj tepla, sú vhodným doplnkom. K dispozícii sú rôzne veľkosti, najväčšie deky sú pre dve osoby. Oceníte ich nie len v zime.

Vyhrievacie vankúše možno ľahko umiestniť na boľavé kĺby alebo vedľa krku a ramien. Sú ideálne na liečenie konkrétnych bolestivých miest na tele teplom.


Akými funkciami môžu disponovať ohrievače?

Každý typ ohrievača môže mať unikátne funkcie, medzi tie základné patrí:


 • Regulácia výkonu– výkon si môžete regulovať na ohrievači manuálne alebo cez aplikáciu.

 • Termostat– umožní vám nastaviť čas a dobu vykurovania, aby ste kúrili naozaj len vtedy, keď to potrebuje. Táto funkcia vám pomôže znížiť náklady.

 • Diaľkové ovládanie– niektoré modely ohrievačov disponujú aj ovládaním na diaľku. Môžete tak ohrievač ovládať z pohodlia gauča.

 • Bezpečnostná poistka proti prehriatiu– táto funkcia zabraňuje ohrievaču, aby sa prehrial. V prípade, že je prekročená medzná teplota, ohrievač sa vypne. Tým predídete poškodeniu ohrievača.

 • Smart ohrievače– v našej ponuke nájdete aj smart ohrievače, ktoré môžete ovládať prostredníctvom aplikácie z kadekoľvek na svete, ak máte prístup na internet.

Ako si vybrať ohrievač?

 • Výkon– čím vyšším výkonom bude ohrievač disponovať, tým rýchlejšie vykúrite požadovaný priestor. Bežne sa výkon ohrievačov pohybuje v rozmedzí od 500 do 3 000 W. Platí,čím väčšia miestnosť, tým výkonnejší ohrievač potrebujete.

 • Hlučnosť – majte na pamäti, že ohrievač s ventilátorom je hlučnejší, než ten bez. V miestnosti kde spíte, by to mohlo byť rušivým elementom.Najtichšie sú infrapanely, elektrické a etanolové krby.

 • Manipulácia s ohrievačom a jeho premiestňovanie– pokiaľ viete, že ohrievač budete často premiestňovať, zamerajte sa na jeho hmotnosť. Najľahšie majú okolo 1 kilogramu, majú však aj nízky výkon. Výkonné ohrievače môžu vážiť aj 20 kg.

 • Funkcie– pri výbere ohrievača sa pozrite aj na to, akými funkciami disponuje. Vyberte si taký, ktorý bude dokonale spĺňať vaše požiadavky. Určite však myslite na to, aby mal váš ohrievač aspoň termostat a poistku proti prehriatiu či preváženiu.

V prípade, že sa chcete dozvedieť viac, pozrite si aj náš článok Ako nájsť správny ohrievač aprečítajte si aj výhody a nevýhody jednotlivých ohrievačov.


Aké sú výhody nákupu na Klarstein.sk?

 • Produkty, s označením “expresné doručenie” vám doručíme do 2 dní.

 • Ak budeteplatiť kartou vopred, budete mať dopravu zadarmo na celom území Slovenska.

 • Množstvo dizajnových kúskov na jednom mieste.

 • Produkt si môžete vyskúšať po dobu14 dnía v prípade, že s tovarom nebudete spokojní, môžete nám ho bez udania dôvodu vrátiť naspäť.

 • Garantujeme záruku 3 roky.

Často kladené otázky

Je pre vás vhodný elektrický krb ako doplnkové kúrenie, keď chcete ušetriť?

Ak chcete ušetriť na elektrickej energii, neodporúčame investovať do elektrického krbu. Napriek tomu, že do istej miery miestnosť vyhrieva ide skôr o estetický prvok.

Aký ohrievač je najúčinnejší?

Všetky elektrické ohrievače sú technicky 100 % účinné (všetka energia, ktorú spotrebujú, sa premení priamo na teplo). Napriek tomu niektoré ohrievače poskytujú viac tepla na jednotku energie ako iné. Zvyčajne sú najúčinnejšie infračervené ohrievače. Avšak, najdlhšie vydrží teplo v olejových ohrievačoch.

Ako vybrať ohrievač do kúpeľne?

Okrem rebrových radiátorov, ktoré sa najčastejšie v kúpeľni používajú, sú vhodnou alternatívou infrapanely na stenu, ktoré produkujú sálavé teplo smerom ku konkrétnej ploche, ktorú majú pred sebou. Okrem toho si vás získajú svojim elegantným a estetickým vzhľadom, či úsporou energie.

Čo je to smart ohrievač?

Smart ohrievače sú vybavené Wi-Fi modulom, ktorý umožňuje ovládanie Klarstein aplikáciou. Tá okrem ovládania na diaľku z kadekoľvek na svete, kde mate prístup na internet, umožňuje tiež plánovanie zapnutia a vypnutia, ovládania teploty, či kontroly prostredia v miestnosti, kde je ohrievač umiestnený.
Nahor