Hmyzí hotel s plochou strechou, zavesenie, celoročne obývateľný, drevo rovná strecha
Hmyzí hotel s plochou strechou, zavesenie, celoročne obývateľný, drevo rovná strecha
Hmyzí hotel s plochou strechou, zavesenie, celoročne obývateľný, drevo rovná strecha
Hmyzí hotel s plochou strechou, zavesenie, celoročne obývateľný, drevo rovná strecha
Hmyzí hotel s plochou strechou, zavesenie, celoročne obývateľný, drevo rovná strecha
Hmyzí hotel s plochou strechou, zavesenie, celoročne obývateľný, drevo rovná strecha
Hmyzí hotel s plochou strechou, zavesenie, celoročne obývateľný, drevo rovná strecha

Hmyzí hotel s plochou strechou

0 29,5 cm dom hmyz
35,90 € 44,90 € (cena s DPH)
Variant:

Hmyzí hotel s plochou strechou

35,90 € 44,90 € (cena s DPH)
Pripravené na odoslanie Dodacia lehota: 3 - 5 pracovných dní
14 dní na vrátenie

Najväčšie výhody

Život chrobáka: hmyzí hotel vyrobený z dreva s rôznymi oddeleniami a špeciálnym závesným zariadením

Pevný a štýlový: s plochou strechou a ozdobným nápisom „Bee House“ („Domček pre včely“)

Cenný životný priestor: na ochranu druhov, biologickú kontrolu škodcov a opelenie rastlín vo vlastnej záhrade

Popis produktu

Tvoja záhrada teraz konečne ožije! Hmyzí domček s plochou strechou od spoločnosti Klarstein bambuswald je ručne vyrobený z dreva a bambusu. So svojimi rôznymi oddeleniami ponúka hmyzí hotel útočisko včelám, motýľom, osám, chrobákom, muchám a mnohým ďalším. Domček pre včely slúži ako celoročný životný priestor a tiež ako hniezdisko pre všetky druhy užitočného hmyzu, ktoré prospievajú životnému prostrediu.

Hmyz je veľmi dôležitý pre rovnováhu v prírode! Menší hmyz udržiava tvoju záhradu a okolité životné prostredie, pretože: hmyz opeľuje všetky druhy plodín a okrasných rastlín, ponúka dôležitý základ potravy pre vtáky a hubí v štádiu larvy otravných škodcov v zeleninovej záhrade (biologické ničenie škodcov). Nech bzučia v záhrade, na poli, v lese aj na lúke!

Včely sa cítia v hmyzom hoteli mimoriadne pohodlne vďaka mnohým bambusovým rúrkam. V rôznych oddeleniach domčeka sa okrem toho môžu zahniezdiť aj osy, motýle, lienky, ucholaky, zlatoočky a ďalšie užitočné druhy. Okrem toho je tento hotel pre hmyz skvelou dekoráciou v záhrade a ponúka zaujímavé možnosti pozorovania pre rodiny, deti, hobby záhradkárov a milovníkov prírody.

Domček pre včely od spoločnosti Klarstein bambuswald by si mal umiestniť na miesto chránené pred poveternostnými vplyvmi, napríklad na stenu domu s previsnutou strechou. Upevni ho v blízkosti kríkov, stromov a kvetov na miernom slnku a prichystaj okrem toho aj napájadlo. Nechaj hmyzí hotel vonku po celý rok a chráň ho pred zvedavými mačkami.

Zobraziť viac

Vlastnosti

  • drevený hmyzí hotel pre včely, motýle, chrobáky, osy a muchy
  • s plochou strechou a nápisom „Bee House“ („Domček pre včely“)
  • slúži na ochranu druhov, biologickú kontrolu škodcov a opeľovanie rastlín vo vlastnej záhrade
  • materiál: jedľová kôra, bambus, borovicové drevo, preglejka, drôtená mriežka
  • so špeciálnym závesným zariadením
Hmyzí hotel s plochou strechou, zavesenie, celoročne obývateľný, drevo

Rozmery a technické podrobnosti

  • rozmery: cca 29,5 × 28,5 × 10 cm (Š × V × H)
  • hmotnosť: cca 1,3 kg

Čo bolo poslané

  • 1 × hmyzí hotel

Dodacie podmienky

Pripravené na odoslanie Dodacia lehota: 3 - 5 pracovných dní

44.9 €

Hodnotenie zákazníkov

(38 hodnotenia(-í)) Napíšte recenziu
K tomuto tovaru ešte nikto nenapísal recenziu.

Názory zákazníkov z iných krajín

Overená kontrola

Schön zu sehen, dass die Bienen es annehmen!

Som rád, že to berú včely!

Overená kontrola

Ware in einem guten Zustand,schnelle Lieferung,kann man weiter Empfehlen.Die ersten Bewohner sind schon Eingezogen.

Tovar v dobrom stave, rýchle dodanie, možno odporučiť Prví obyvatelia sa už nasťahovali.

Overená kontrola

Das Bienhotel hängt bei mir auf dem Balkon. Es sind schon einige Bienen eingezogen.

Bienhotel visí na mojom balkóne. Pár včiel sa už nasťahovalo.

Overená kontrola

Optisch sieht das Bienenhotel ganz gut aus und der Preis passt auch. Die Qualität der Bohrungen in den Bambusröhrchen sind nicht sauber gearbeitet und auch nicht entgratet. Ich habe das selbst gemacht, damit die Bienen sich nicht verletzen. Bis jetzt ist aber noch keine Biene eingezogen.

Vizuálne vyzerá včelí hotel celkom dobre a cena je tiež správna. Kvalita otvorov v bambusových rúrach nie je čistá a bez otrepov. Urobil som to sám, aby si včely neublížili. Zatiaľ sa tam nenasťahovali žiadne včely.

Overená kontrola

Gute Verarbeitung, wurde sofort von den Bienen angenommen

Dobré spracovanie, včely okamžite prijali

Overená kontrola

Sieht gut aus,Preis ist auch ok

Vyzerá dobre, aj cena je v poriadku

Overená kontrola

Das Insektenhotel wurde noch am gleichen Tag der Anbringung von den ersten Wildbienen angenommen. Es hängt jetzt eine Woche und es sind bereits 14 Bienen "eingezogen".

Hmyzí hotel prijali prvé divé včely v ten istý deň, keď bol inštalovaný. Visí už týždeň a už sa „nasťahovalo“ 14 včiel.

Overená kontrola

Es wurde sofort bezogen.

Hneď sa to ujalo.

Overená kontrola

Ausführung stabil. Sollte aber doch geschützt aufgestellt werden, um lange Freude an diesem Insektenhotel zu haben.

Prevedenie stabilné. Ale mal by byť zriadený na chránenom mieste, aby ste si tento hmyzí hotel užili dlho.

Overená kontrola

Das Insektenhotel ist sehr schön und auch ganz gut verarbeitet. Verzeinzelt sind ein paar Röhren nicht ganz sauber geschnitten, aber das scheint den Bienen, Hummeln und sonstigen Insekten relativ egal zu sein. Schon nach wenigen Tagen waren einige der Röhren verschlossen. D.h. dass bereits einige Insekten Ihre Eier, Larven oder was auch immer, hineingebracht oder gelegt haben und die Röhren dann verschlossen haben. Ein sonniger Standort wo auch Blumen in der Nähe sind, ist sicher von Vorteil, da sind dann auch viele Bienen, Hummeln usw. die sich in der Nähe aufhalten. Ist auch nett zu beobachten, wie die Insekten die einzelnen Röhren begutachten. Würden wir wieder kaufen.

Hmyzí hotel je veľmi krásny a tiež veľmi dobre vyrobený. Zopár rúr nie je narezaných veľmi čisto, ale zdá sa, že včelám, čmeliakom a inému hmyzu je to jedno. Už po niekoľkých dňoch boli niektoré trubice zatvorené. To znamená, že nejaký hmyz už priniesol alebo položil svoje vajíčka, larvy alebo čokoľvek iné a potom zatvoril trubice. Slnečné miesto s kvetmi v blízkosti je určite výhodou, pretože v blízkosti je aj veľa včiel, čmeliakov atď. Pekné je aj sledovať hmyz, ktorý skúma jednotlivé rúrky. Kúpili by sme znova.

Overená kontrola

everybody deserves a good night sleep, even insect and bugs

každý si zaslúži dobrý nočný spánok, dokonca aj hmyz a chrobáky

Overená kontrola

Habe es mir laut Foto besser vorgestellt

Podľa fotky som si to predstavoval lepšie

Overená kontrola

Ich bin mit dem Insektenhotel sehr zufrieden. Auch die die Wildbienen sind sofort eingezogen.

S hmyzím hotelom som veľmi spokojný. Okamžite sa prisťahovali aj divé včely.

Overená kontrola

Ich habe mir dieses Hotel gekauft, weil ich meinen schon vorhandenen Wildbienen Bestand erweitern wollte. Die beiden vorhandenen Hotels waren voll belegt, und leider sind dieses Jahr auch nicht alle geschlüpft, weshalb nun Platz fehlte, und schnell neuer her musste. Die Lieferung kam sehr schnell, und kaum das ich die Hotels aufgehängt hatte, wurden sie auch schon begutachtet, und für gut befunden. Sie arbeiten seitdem fleißig daran die Löcher zuzustopfen, und für den Bestand des nächsten Jahres zu sorgen. Über die Wetterfestigkeit kann ich leider noch nichts sagen, da ich sie ja erst aufgehängt habe. Sie hängen geschützt auf meinem Balkon, und kommen kaum bis nicht mit Wasser in Berührung. Insektenhotels gehören aber sowieso nicht auf die "Wetterseite" gehängt. Die Qualität ist gut, sonst hätten die Tierchen das nicht so schnell angenommen. Einziges Manko ist die Sägespäne. In diesem Bereich hätte ich mir noch mehr Bambusröllchen gewünscht.

Kúpil som si tento hotel, pretože som chcel rozšíriť svoju existujúcu populáciu divých včiel. Dva existujúce hotely boli plne obsadené a bohužiaľ nie všetky sa tento rok vyliahli, preto teraz chýbal priestor a bolo treba rýchlo nájsť nový. Dodanie bolo veľmi rýchle a hneď ako som hotely zložil, už boli skontrolované a zistilo sa, že sú dobré. Odvtedy usilovne pracujú na zaplátaní dier a zabezpečení zásob na ďalší rok. Žiaľ, o odolnosti voči poveternostným vplyvom zatiaľ nemôžem povedať nič, keďže som ho práve zavesil. Visia chránené na mojom balkóne a takmer neprichádzajú do kontaktu s vodou. Hmyzí hotely aj tak nepatria na „stranu počasia“. Kvalita je dobrá, inak by to zvieratá tak rýchlo neprijali. Jedinou nevýhodou sú piliny. V tejto oblasti by som si prial viac bambusových roliek.

Overená kontrola

Wir haben bereits zwei Insektenhotels,aber dieses gefiel uns und deshalb haben wir es auch gekauft.Leider waren wir von der Qualität für diesen stolzen Preis ziemlich enttäuscht. Die Rückseite ist aus sehr dünnem Sperrholz gemacht und an mehreren Stellen lößte sich diese auch schon vom Gehäuse ab.Desweiteren fielen uns einige derBambusröhrchen beim Auspacken entgegen.Zum Glück ist mein Mann handwerklich gut aufgestellt und hat es nach unseren Vorstellungen ausgebessert.Also unser vorhandenes Insektenhotel für 9,99€ ist nicht schlechter! Die Wildbienen freuen sich aber trotzdem!

Máme už dva hmyzie hotely, ale tento sa nám páčil a preto sme ho kúpili, bohužiaľ za túto vysokú cenu sme boli dosť sklamaní z kvality. Zadná strana je z veľmi tenkej preglejky a na viacerých miestach sa už oddelila od puzdra.Okrem toho sme pri vybaľovaní narazili na nejaké tie bambusové trubičky.Našťastie je môj manžel po ruke a opravil to podľa našich predstáv za 9,99€ nie je o nič horšie! Divoké včely sú aj tak šťastné!

Overená kontrola

Muss Behandelt werden

Musí sa liečiť

Overená kontrola

Das Bienenhotel schien optisch zunächst einen guten Eindruck zu machen. Aufgehängt in sonnengefluteter sowie wind- und regengeschützter Stelle hat sich allerdings sich bereits nach kurzer Zeit sowohl am Dach als auch in der Vorderfront ein Teil verabschiedet. Qualitativ gibt es andere und bessere Bienenhotels. Aber die "Gäste" sind trotzdem gekommen.

Včelí hotel spočiatku pôsobil dobrým dojmom. Zavesený na slnkom zaliatom mieste chránenom pred vetrom a dažďom sa však po krátkom čase odlepila časť strechy a predná časť. Sú tu iné a kvalitnejšie včelie hotely. „Hostia“ však aj tak prišli.

Overená kontrola

Ein sehr hübsches Insektenhotel, gut verarbeitet, dekorativ und nützlich.

Veľmi pekný hmyzí hotel, dobre vyrobený, dekoratívny a užitočný.

Overená kontrola

Ich habe das Hotel an passender Stelle angebracht und kann sagen, dass es jetzt wahrscheinlich "bewohnt" sein wird. Ohne eine ständige Beobachtung habe ich aber gelegentliche Flugbewegungen zum "Hotel" gesehen

Umiestnil som hotel na správne miesto a môžem povedať, že už je pravdepodobne „obývaný“. Bez neustáleho pozorovania som však videl občasné letové pohyby do „hotela“.

Overená kontrola

Wunderbar. Sieht gut aus und wird gut angenommen. Super

úžasné. Vyzerá dobre a je dobre prijatý. Výborne

Overená kontrola

Wetterfest kann ich noch nicht sagen .. hängt noch nicht lange

Nemôžem ešte povedať, že odolný voči poveternostným vplyvom.. nevisí dlho

Overená kontrola

Da dies ein Geschenk für meine Schwester war kann ich nur sagen dass sie es sehr mag. Das Insekten Hotel findet sie toll

Keďže to bol darček pre moju sestru, môžem len povedať, že sa jej veľmi páči. Hmyzí hotel je podľa nej skvelý

Overená kontrola

gut

čreva

Overená kontrola

Wurde nur 5 Minuten nach dem Aufhängen angenommen und schon bezogen , die Leute die meinen es wäre nicht gut etc haben es wahrscheinlich in Wetterrichtung aufgehangen oder generell fühlen sich die Bienen nicht in dem vorhergesehen Umfeld wohl . Dies ist jetzt unser 3. Bienenhotel wir hatten bisher 2 von einer anderen Marke aber von diesem bin ich auch absolut überzeugt . Ein paar Röhren musste ich nochmal reinigen aber ansonsten super. Einziger Manko ist die Aufhängung an der ich nochmal etwas nacharbeiten musste einfach die vorhergesehene Aufhängung an den Enden weiter vorne platziert und nun liegt das Hotel perfekt an der Wand an und wackelt nicht bei jeder Böe . Kann das Hotel nur empfehlen vor allem stimmt das Preis Leistungs Verhältnis. Top

Prijaté a obsadené iba 5 minút po zavesení, ľudia, ktorí si myslia, že to nie je dobré atď. Toto je teraz náš 3. včelí hotel, máme 2 od inej značky, ale aj o tomto som absolútne presvedčený. Zopár trubičiek som musel opäť vyčistiť, ale inak super. Jedinou nevýhodou je odpruženie, ktoré som musel trochu prepracovať, jednoducho zamýšľané odpruženie umiestnil na koncoch viac dopredu a teraz hotel dokonale leží pri stene a nekýve sa pri každom poryve. Hotel mozem len odporucit, hlavne pomer cena/kvalita. Hore

Overená kontrola

Schnelle Lieferung und für den Preis finde ich es vollkommen ok. Die ersten Insekten nisten sich schon ein, ich hätte nicht gedacht, dass es so viele Insekten begeistert. Einen Punkt Abzug da nicht alle Röhrchen offen waren.

Rýchle dodanie a myslím, že je to v poriadku za cenu. Prvý hmyz už hniezdi, ani by ma nenapadlo, že ho bude milovať toľko hmyzu. Zrážka jedného bodu, pretože nie všetky skúmavky boli otvorené.

Overená kontrola

Ich bin mit dem Produkt sehr zufrieden. Es ist etwas teurer als andere Insektenhotels, aber das ist es wert. Die Lieferung ging superschnell, es wurde bereits einen Tag nach der Bestellung geliefert und die Verpackung bestand aus nachhaltigem Material, keinerlei Plastikteile. Ein paar wenige der Bambusstäbe mußte ich aufbohren, ging aber sehr schnell und leicht. Die Kanten der Stäbe waren alle sehr sauber und glatt, also keine Gefahr für Verletzungen für die Tiere. Das Insektenhotel wurde am gleichen Tag noch als ich es aufgehängt habe, von den Bienen angenommen. Das hat mich sehr gefreut. Zur Haltbarkeit/Wetterfestigkeit kann ich noch keine Aussage treffen, das wird sich zeigen. Ich würde auf jeden Fall wieder das gleiche Produkt kaufen.

S produktom som veľmi spokojný. Je to o niečo drahšie ako iné hmyzie hotely, ale stojí to za to. Dodanie bolo super rýchle, bol doručený deň po objednaní a obal bol vyrobený z udržateľného materiálu, žiadne plastové diely. Musel som vyvŕtať niekoľko bambusových tyčí, ale bolo to rýchle a jednoduché. Okraje palíc boli všetky veľmi čisté a hladké, takže nehrozilo žiadne zranenie zvierat. Hmyzí hotel včely prijali v ten istý deň, keď som ho zavesil. To ma naozaj bavilo. Nemôžem urobiť žiadne vyhlásenia o trvanlivosti / odolnosti voči poveternostným vplyvom, to sa ešte uvidí. Určite by som si ten istý produkt kúpila znova.

Overená kontrola

Sehr robust, sehr gut bin den Wildbienen angenommen....und zwar innerhalb von 1 std. Optisch auch sehr ansprechend und nicht zu grob, dass es auch gut an eine sonnige Balkonwand passt

Veľmi robustný, veľmi dobre akceptovaný divými včelami....do 1 hodiny. Opticky tiež veľmi príťažlivý a nie príliš hrubý, takže sa hodí aj na slnečnú balkónovú stenu

Overená kontrola

Das Objekt ist so schön wie beschrieben. Die Qualität und Effektivität kann ich erst bestätigen, wenn der Frühling kommt und die Insekten. Ich hoffe sehr, dass sie das Bienenhaus annehmen.

Objekt je taký krásny, ako je opísané. Kvalitu a účinnosť môžem len potvrdiť, keď príde jar a hmyz. Naozaj dúfam, že prijmú včelín.

Overená kontrola

Das Bienenhotel wurde in einer umweltfreundlichen Verpackung geliefert. Es hat eine sehr gute Verarbeitung und wird schon nach kürzester Zeit sehr gut besucht. Man könnte sagen, die Zimmer sind fast alle ausgebucht :-) Es macht einen sehr hochwertigen Eindruck und die Verarbeitung ist sehr gut. Tolles Produkt zu einem guten Preis & man tut noch was gutes für die Umwelt.

Včelí hotel bol dodaný v ekologickom balení. Má veľmi dobré spracovanie a po veľmi krátkom čase je veľmi dobre navštevovaný. Dalo by sa povedať, že izby sú takmer všetky obsadené :-) Pôsobí veľmi kvalitným dojmom a spracovanie je veľmi dobré. Skvelý produkt za dobrú cenu a robíte niečo dobré pre životné prostredie.

Overená kontrola

Das Häuschen sieht toll aus und macht einen stabilen Eindruck. Einzig die Verbindung für die Aufhängung, hätte ich mir etwas solider vorgestellt. Das Ganze interessiert die Bienen natürlich überhaupt nicht. Hier sind die Größe der Löcher und Hohlräume entscheident. Diese scheinen in Ordnung zu sein, da bei mir direkt ein paar Wildbienen eingezogen sind. Natürlich ist die zweite Voraussetzung dafür, dass auch Wildbienen in der Nähe sind, die einziehen können. Allerdings könnte man auch in ein einfaches Kantholz aus dem Baumarkt ein paar Löcher bohren und die Bienen würden auch kommen. Sieht dann halt nur nicht so nett aus und wirkt als Geschenk vielleicht auch etwas seltsam.

Dom vyzerá skvele a pôsobí stabilným dojmom. Len to spojenie pre zavesenie by som si predstavoval niečo pevnejšie. Včely to všetko samozrejme nezaujíma. Tu je rozhodujúca veľkosť otvorov a dutín. Tie sa zdajú byť v poriadku, keďže niekoľko divých včiel sa nasťahovalo priamo ku mne. Samozrejme, druhou požiadavkou na to je, aby boli v blízkosti aj divé včely, ktoré sa môžu nasťahovať. Mohli by ste však vyvŕtať aj niekoľko dier do jednoduchého hranatého dreva zo železiarstva a včely by prišli tiež. Len to nevyzerá tak pekne a ako darček môže vyzerať trochu zvláštne.

Overená kontrola

Ich habe das Bienenhotel gekauft, um dem Insektensterben entgegenzuwirken. Es ist sehr gut verarbeitet und sieht wirklich schön aus, sodass es unseren Balkon auch optisch aufwertet. Die Bienen nutzen das Hotel schon jetzt sehr intensiv, obwohl es erst ein paar Tage hängt. Auch die Lieferung und Bestellung ging schnell und unkompliziert. Das Hotel hat mich so begeistert, dass ich es direkt nochmal als Geschenk für eine Verwandte bestellt habe.

Kúpil som včelí hotel, aby som zabránil odumieraniu hmyzu. Je veľmi kvalitne spracovaný a vyzerá naozaj pekne, takže aj opticky zvýrazňuje náš balkón. Včely už využívajú hotel veľmi intenzívne, hoci je to len pár dní. Dodanie a objednanie bolo tiež rýchle a jednoduché. Hotel ma tak zaujal, že som ho hneď objednala znova ako darček pre príbuzného.

Overená kontrola

dieses bienenhotel am 03.03 bestellt und gleich aufgehängt . da es jetzt wärmer wird hat sich dieses Bienenhotel schon rentiert ,den die ersten Bewohner sind eingezogen und es sind mittlerweile schon einige zimmer belegt . 1 punkt abzug gibt es von mir da der Lochdurchmesser einiger Röhren doch für die bienen zu eng sind und sie obwohl sie es versuchen nicht hineinkommen. zu empfehlen ist dieses hotel allemal abr ich werde mal schauen ob ich nicht noch ein anderes hotel finde wo die röhrendurchmesser etwas größer sind

objednal tento včelí hotel 3.3. a hneď ho zavesil. Keďže sa teraz otepľuje, tento včelí hotel sa už oplatil, keďže sa sem nasťahovali prví obyvatelia a niektoré izby sú už obsadené. Odpočítavam 1 bod, pretože priemer otvorov niektorých trubíc je pre včely príliš úzky a nemôžu sa dostať dovnútra, aj keď sa snažia. Tento hotel určite odporúčame, ale uvidím, či nenájdem iný hotel, kde sú priemery rúr trochu väčšie

Overená kontrola

Ich habe mich bewußt für dieses Insektenhotel entschieden da hier auf die überflüssigen Tannenzapfen und Backsteinfugen verzichtet wurde. Es kommt sehr sauber verpackt und gut verarbeitet. Ob man es nun an dem angebrachten Strick oder fest an einer Hauswand versraubt ist jedem selbst überlassen. Wir haben uns für die feste Anbringung an unserer Hauswand entschieden...Dank diverser Sturmtiefs auch die bessere Variante. Kleiner Gruß noch an die großen Baumarktgruppen die momentan keine Insektenhotel im Angebot haben....wie wollt ihr was verkaufen was ihr nicht im Verkauf bestitzt aber über den Onlinehandel schimpfen.

Zámerne som si vybral tento hmyzí hotel, pretože tu boli vynechané nadbytočné šišky a tehlové spoje. Prichádza veľmi úhľadne zabalený a dobre vyrobený. Je len na vás, či ho priskrutkujete k pripojenej šnúre alebo k stene domu. Rozhodli sme sa ho pripevniť na stenu nášho domu... Vďaka rôznym búrkam je to tiež tá lepšia možnosť. Malý pozdrav pre veľké skupiny železiarstva, ktoré momentálne nemajú v ponuke hmyzí hotel....ako chcete predať niečo, čo nemáte na predaj, ale sťažujete sa na online obchodovanie.

Overená kontrola

Gute Verarbeitung, saubere Bohrungen. Bienen würden hier allerdings nie einziehen, für ein Bienenvolk reicht die Größe nicht aus. Vielleicht gefällt es Wildbienen, die nicht als Volk leben. Etwas enttäuscht war ich wegen der Größe, die angegebene Breite von 28,5 cm ist incl. Dachüberstand gemessen, die effektive Breite ist nur 24 cm. (Effektive Höhe ca. 28 cm) Insgesamt wirkt das Teil doch etwas mickrig, deshalb einen Stern Abzug.

Dobré spracovanie, čisté otvory. Včely by sa sem však nikdy nepohli, veľkosťou nie je dostatočne veľká na kolóniu včiel. Možno sa to páči divokým včelám, ktoré nežijú ako kolónia. Trochu ma sklamal rozmer, uvedená šírka 28,5 cm je meraná vrátane presahu strechy, efektívna šírka je len 24 cm. (Efektívna výška cca 28 cm) Celkovo diel pôsobí trochu mrňavo, takže hviezdičkový odpočet.

Overená kontrola

In unserem Garten finden Insekten glücklicherweise noch viele natürliche Nistmöglichkeiten. Dennoch habe ich mich dafür entschieden, dieses Insektenhotel von bambuswald auszuprobieren, um zu beobachten, welche der darin angebotenen Nisthilfen für welche Insekten am geeignetsten sind. Das Hotel ist stabil verarbeitet und gut mit Bambusröhren und Pinienholzstücken gefüllt, die fest eingesetzt sind, so dass nichts wackelt. Das mögen Insekten bei ihren Nistplätzen nämlich nicht so gerne. Aus diesem Grund würde ich auch empfehlen das Hotel nicht an der (übrigens sehr stabilen) Schnur aufzuhängen, sondern direkt an der Aufhängevorrichtung auf der Rückseite. Dann schwankt das Häuschen bei Wind nicht hin und her. Wichtig ist auch, dass die Schnittkanten der Hölzer nicht ausgefranst sind, sondern so glatt, wie es bei diesem Hotel der Fall ist. Denn wenn sich Insekten einmal ihre empfindlichen Flügel verletzt haben, können sie nicht mehr fliegen. Deshalb werde ich auch ein paar einzelne raue Bambusröhren innen nachträglich glätten und die wenigen verschlossenen aufbohren, damit auch alle Röhren verletzungsfrei genutzt werden können. Im Gesamten bin ich mit dem Insektenhotel zufrieden, auch wenn ich an der ein oder anderen Stelle noch nacharbeiten muss und sehe es zusätzlich zu seiner Bestimmung als dekoratives Element in meinem Garten.

Našťastie si hmyz v našej záhrade stále nachádza dostatok prirodzených miest na hniezdenie. Napriek tomu som sa rozhodol vyskúšať tento hmyzí hotel z bambuswaldu, aby som zistil, ktoré z ponúkaných hniezdnych pomôcok sú pre ktorý hmyz najvhodnejšie. Hotel je pevne vyrobený a dobre vyplnený bambusovými rúrkami a kusmi borovicového dreva, ktoré sú pevne vložené, takže sa nič nekýva. To sa hmyzu na hniezdiskách veľmi nepáči. Z tohto dôvodu by som tiež odporučil nezavesiť hotel na šnúru (mimochodom veľmi stabilnú), ale priamo na závesné zariadenie na zadnej strane. Potom sa dom vo vetre nekýve tam a späť. Dôležité je aj to, aby rezné hrany dreva neboli ošúchané, ale naopak hladké, ako je to v prípade tohto hotela. Pretože akonáhle si hmyz poraní citlivé krídla, už nemôže lietať. Preto niekoľko samostatných hrubých bambusových rúrok zvnútra následne vyhladím a tých pár uzavretých vyvŕtam tak, aby sa všetky rúry dali použiť bez zranenia. Celkovo som s hmyzím hotelom spokojný, aj keď ešte musím prerábať jednu alebo druhú plochu a vnímať ju ako dekoratívny prvok v mojej záhrade popri jej účelu.

Overená kontrola

Ich habe das Insektenhotel sehr schnell erhalten. Aufgrund kleinerer Probleme beim Versand mit DPD durfte ich auch den sehr kompetenten und hilfsbereiten Support kennenlernen. Das Insektenhotel war natürfreundlich verpackt und kam unversehrt bei mir an. Die Bambusröhrchen und andere Versteckmöglichkeiten sind sauber ausgearbeitet und für die Insekten (Bienen) ungefährlich zugänglich. Nach meinen vorangegangenen Recherchen ist die Aufteilung aus Bambusrohren, Holzlöchern und Holzspalten optimal für verschiedene Insekten - vor allem Bienen. Die Aufschrift "Bienenhotel - Zimmer frei" ist sehr süß und macht das Häuschen auf meiner Terasse ,neben seiner Nützlichkeit für unsere Insekten, auch zum Dekoobjekt. Ich bin sehr zufrieden und würde bei dem Hersteller jederzeit wieder bestellen. Zur schnelleren Besiedelung bestelle ich mir beim NaBu nun noch Wildbienenpuppen.

Hmyzí hotel som dostal veľmi rýchlo. Vďaka menším problémom s prepravou s DPD som mohol spoznať aj veľmi kompetentnú a ochotnú podporu. Hmyzí hotel bol zabalený šetrne k prírode a prišiel nepoškodený. Bambusové rúrky a iné úkryty sú dobre navrhnuté a dostupné pre hmyz (včely) bez akéhokoľvek nebezpečenstva. Podľa mojich doterajších výskumov je delenie bambusových prútov, drevených otvorov a drevených stĺpov optimálne pre rôzny hmyz – najmä včely. Nápis "Bee hotel - rooms available" je veľmi roztomilý a robí z domčeka na mojej terase okrem užitočnosti pre náš hmyz aj dekoračný predmet. Som veľmi spokojný a od výrobcu si objednám kedykoľvek znova. Pre rýchlejšiu kolonizáciu teraz objednávam bábky divých včiel od NaBu.

Overená kontrola

Sieht toll aus und ist sehr stabil. Eine schöne Größe für den Balkon. Leider nicht ganz sorgfältig verarbeitet: viele Röhrchen waren verschlossen und mussten mit einem Handbohrer nachgebohrt werden - bei einigen war dies gar nicht möglich. Leider fehlten auch Röhrchen, so dass wir Bambusrohr nachgekauft haben, um die Lücken zu füllen.

Vyzerá skvele a je veľmi stabilný. Pekná veľkosť na balkón. Bohužiaľ nie veľmi starostlivo spracované: veľa rúr bolo uzavretých a museli sa vŕtať ručnou vŕtačkou - u niektorých to nebolo vôbec možné. Žiaľ, chýbali aj trubičky, tak sme kúpili bambusové palice, aby sme vyplnili medzery.

Overená kontrola

Der Umkarton war etwas überdimensioniert, was aber eher an Amazon liegt, und das Paket darin konnte sich frei bewegen. Trotz allem ist die Ware pünktlich und unversehrt angekommen. Positiv überrascht war ich davon, daß auch gleich eine Cordel zum aufhängen dabei war. Die Aufhängung musste ich zwar an der Seitenwand neu platzieren, damit der Schwerpunkt passt und das Insektenhotel senkrecht hängt, aber auch das war leicht möglich da diese geschraubt und nicht genagelt waren. Einzelne Bambusröhrchen mussten auch hier nachgebohrt werden, aber insgesamt ist es sehr gut verarbeitet.

Vonkajšia krabica bola trochu predimenzovaná, ale to je skôr zásluhou Amazonu a balíček vo vnútri sa mohol voľne pohybovať. Napriek všetkému tovar prišiel včas a nepoškodený. Bol som milo prekvapený, že tam bola aj šnúrka na zavesenie. Musel som premiestniť zavesenie na bočnej stene tak, aby ťažisko sedelo a hmyzí hotel visel vertikálne, ale aj to sa dalo ľahko, pretože boli priskrutkované a nie pribité. Tu bolo treba prevŕtať aj jednotlivé bambusové rúrky, ale celkovo je to veľmi dobre spracované.

Zobraziť všetky hodnotenia zákazníkov Zobraziť menej hodnotení zákazníkov