Silver Star Stereo, internetové DAB+/FM rádio, WiFi, BT, DAB+/FM, dub Brestová
Silver Star Stereo, internetové DAB+/FM rádio, WiFi, BT, DAB+/FM, dub Brestová
Silver Star Stereo, internetové DAB+/FM rádio, WiFi, BT, DAB+/FM, dub Brestová
Silver Star Stereo, internetové DAB+/FM rádio, WiFi, BT, DAB+/FM, dub Brestová
Silver Star Stereo, internetové DAB+/FM rádio, WiFi, BT, DAB+/FM, dub Brestová
Silver Star Stereo, internetové DAB+/FM rádio, WiFi, BT, DAB+/FM, dub Brestová

Silver Star Stereo internetové rádio

WiFi WiFi 0
186,90 € (cena s DPH)
Základná farba:

Silver Star Stereo internetové rádio

186,90 € (cena s DPH)
Pripravené na odoslanie Dodacia lehota: 3 - 5 pracovných dní
14 dní na vrátenie

Vybrané hodnotenia nemeckej tlače

10032916_yy_0002___testsiegel_auna_Silver_Star_Stereo_Internet_DAB_Radio_braun.png

Najväčšie výhody

Maximálny výkon: internetové rádio s RMS výkonom 2 x 8 W

Pohodlné ovládanie: pomocou aplikácie a diaľkového ovládača

Maximálna kontrola: početné možnosti funkcií prostredníctvom aplikácie Air Music Control

Popis produktu

Čas na kvalitné potešenie z hudby! S internetovým DAB+/FM rádiom auna Silver Star Stereo môžete rozšíriť svoju domácnosť o všestranné hudobné zariadenie, ktoré kombinuje výkonnosť, multifunkčnosť a elegantný dizajn v jednom zariadení. S výstupným RMS výkonom 2 x 8 W ponúka všestranné rádio najvyššiu kvalitu zvuku ako stacionárny prvok v kuchyni, kúpeľni alebo obývačke. Pre bezdrôtové pripojenie je integrovaná funkcia bluetooth, s ktorou možno rýchlo a nekomplikovane prehrávať mediálne obsahy externých zariadení. WiFi rozhranie rádia umožňuje príjem až 10 000 internetových rozhlasových staníc a používanie zariadenia ako sieťového prehrávača. Rádio sa pri tom spája v sieti prostredníctvom aplikácie Air Music Control s inými zariadeniami a umožňuje streamovanie hudby v UPnP/DLNA štandarde. S DAB+ tunerom môžu byť všetky rozhlasové stanice okrem analógového FM tunera prijímané digitálne a prinášajú najvyššiu kvalitu zvuku so stabilným zvukom bez šumu. Dodatočné DAB+ služby textu a obrazu sa realizujú prostredníctvom veľkého displeja: prehľad programov, informácie, správy alebo hudobné tituly je možné pohodlne prezerať na 2,8" (7 cm) HCC displeji (vysoký kontrast a farba). Kto chce navyše použiť ďalšie hudobné zdroje, má k dispozícii linkový vstup a USB port na zadnej strane. Zvukový systém sa tak nekomplikovane rozšíri o ďalšie zvukové obsahy zo smartfónov, notebookov, USB kľúčov alebo MP3 prehrávačov. Internetové rádio sa ovláda cez predný ovládací panel alebo pohodlne pomocou diaľkového ovládača, alebo aplikácie Air Music Control. Ďalšou užitočnou funkciou je funkcia budenia s programovateľným dvojitým alarmom a režimom snooze. Okrem technických detailov presvedčí rádio aj svojím jemným dreveným rámom, ktorý dodáva všestrannému zariadeniu s hliníkovou ovládacou plochou osobitú eleganciu a tým zariadenie zhodnocuje.

Rozhodnutie s veľkou odozvou: získajte pre svoj domov hudobnú rozmanitosť celého sveta s internetovým DAB+/FM rádiom auna Silver Star Stereo.

Zobraziť viac

Vlastnosti

Stiahnuť manuál
 • pripojenie: AUX vstup, linkový výstup, USB port
 • výkon: 2 x 8 W RMS
 • 2,8" (7 cm) HCC displej (high contrast and color)
 • DAB+ tuner
 • FM tuner
 • WiFi rozhranie
 • bluetooth funkcia
 • ovládanie pomocou aplikácie (Air Music Control)
 • UPnP/DLNA štandard
 • materiál: hliníková ovládacia plocha s dreveným rámom
 • funkcia budíka:
 • vrátane diaľkového ovládača
 • farba: vzhľad dubového dreva
Silver Star Stereo, internetové DAB+/FM rádio, WiFi, BT, DAB+/FM, dub

Rozmery a technické podrobnosti

 • rozmery: cca 33 x 12 x 15 cm (Š x V x H)
 • hmotnosť: cca 2,3 kg

Čo bolo poslané

 • 1 x internetové DAB+/FM rádio
 • 1 x sieťový zdroj

Dodacie podmienky

Pripravené na odoslanie Dodacia lehota: 3 - 5 pracovných dní

Hodnotenie zákazníkov

(18 hodnotenia(-í)) Napíšte recenziu
K tomuto tovaru ešte nikto nenapísal recenziu.

Názory zákazníkov z iných krajín

Overená kontrola

Precisava de um Rádio internet para sintonizar a SmoothFM em Leiria. Adquiri este. Estou 100% satisfeito. As estações internet podem ser de pesquisa automática. Posso introduzir manualmente o STREAM URL ou posso criar uma conta MediaYou gratuita no PC este rádio vai buscar as minhas estações preferidas. Muito bom.

Potreboval som internetové rádio na naladenie SmoothFM v Leirii. Kúpil som si toto. Som na 100% spokojný. Internetové stanice je možné vyhľadávať automaticky. Môžem ručne zadať STREAM URL alebo si môžem vytvoriť bezplatný účet MediaYou na svojom PC a toto rádio vyhľadá moje obľúbené stanice. Veľmi dobre.

Overená kontrola

Bon instrument qui remplit mes espérances.

Dobrý nástroj, ktorý spĺňa moje očakávania.

Overená kontrola

Leider kam das Radio mit Kratzern auf der oberen Sichtseite an, der Kundenservice hat sofort lösungsorientiert reagiert und sich um Rücksendung und Rückerstattung gekümmert.
Zu der Funktion kann aus o.g. Gründen keine Aussage gemacht werden, jedoch war das Gerät gut verpackt und machte einen sehr wertigen Eindruck. Ein Mangel kann bei der Produktion immer passieren, entscheident ist der Umgang damit! Neues Gerät wird gleich nachbestellt.

Žiaľ, rádio prišlo so škrabancami na vrchnej viditeľnej strane. Zákaznícky servis okamžite reagoval prístupom orientovaným na riešenie a postaral sa o vrátenie a vrátenie peňazí. Z vyššie spomenutých dôvodov sa k funkcii nemožno vyjadrovať, no zariadenie bolo dobre zabalené a pôsobilo veľmi kvalitným dojmom. Pri výrobe sa vždy môže vyskytnúť chyba, dôležité je, ako sa s ňou vysporiadate! Nové zariadenie bude okamžite objednané.

Overená kontrola

Macht einen schönen Eindruck, Menue Bedienung ist einfach gestrickt auch die Verbindung ans W-Lan stellte sich ohne große Probleme da mit der Ferbedienung. Kleiner Punktabzug; ab einer sehr hohen Lautstärke verzerren die Lautsprecher. Für den normalen Gebrauch war ich aber sehr erstaunt über die gute Klangqualität.

Pôsobí pekným dojmom, ovládanie menu je jednoducho pletené, pripojenie k W-Lan bolo s diaľkovým ovládaním bez väčších problémov. Malý odpočet bodu; Reproduktory skresľujú z veľmi vysokej hlasitosti. Pre bežné použitie ma však veľmi prekvapila dobrá kvalita zvuku.

Overená kontrola

Die Tonqulität ist sehr gut. Das Sender suchen von Digital Sendern war ruck zuck. Nicht gefällt so das stick auf der Rückseite ist. Ansonsten sehr zufrieden.

Kvalita tónu je veľmi dobrá. Vyhľadávanie digitálnych kanálov bolo rýchle a jednoduché. Nepáči sa mi palica na zadnej strane. Inak veľká spokojnosť.

Overená kontrola

Sehr empfehlenswert! Attraktives Design und sehr gut verarbeitet. Die Lieferung hat länger als erwartet gedauert aber der Verkäufer löste das Problem sobald er kontaktiert wurde, indem er die Bestellung sofort zurückschickte. Ich bin keine Spezialistin, aber der Klang scheint mir sauber zu sein und ist in unserem 30 m2 großen Wohnzimmer sehr gut zu hören. Auf den ersten Blick erscheint die Anleitung zum Abstimmen und Speichern von Sendern kompliziert aber in der Praxis erweist sie sich als einfacher als erwartet. Der Preis ist für das, was er bietet, absolut gerechtfertigt. In unserem Wohnzimmer sieht es schick aus!

Vysoko odporúčané! Atraktívny dizajn a veľmi dobre spracované. Dodanie trvalo dlhšie, ako sa očakávalo, ale predajca problém vyriešil hneď, ako ho kontaktovali, okamžitým vrátením objednávky. Nie som špecialista, ale zvuk sa mi zdá čistý a v našej obývačke s rozlohou 30 m2 je veľmi dobre počuť. Na prvý pohľad sa zdá, že pokyny na ladenie a ukladanie kanálov sú komplikované, ale v praxi sa ukáže, že sú jednoduchšie, ako sa očakávalo. Cena je úplne opodstatnená za to, čo ponúka. Vyzerá to šik v našej obývačke!

Overená kontrola

bedienung einfach und top klang-voll und ganz -sehr zufrieden

jednoduché použitie a skvelý zvuk - plný a úplný - veľká spokojnosť

Overená kontrola

Das Design ist wunderschön, in schwarz mit einer Holzoberfläche, es gibt eine sehr schöne Note und sieht perfekt in jedem Ort des Hauses. Er hat einen sehr guten Klang, selbst bei hohen Lautstärken verzerrt er überhaupt nicht. Was ich am meisten mag, sind die vielen Anschlüsse. Neben dem USB-Anschluss können wir unser Handy über Bluetooth anschließen und noch besser Musik von Spotify senden. Es verfügt auch über Internetradio, ideal für Sender, die nicht in meinem Gebiet empfangen werden können. Sie können alles über die Fernbedienung steuern, so dass die Bedienung sehr komfortabel ist. Vollfarbiger Bildschirm mit einer sehr einfachen Schnittstelle in mehreren Sprachen, darunter Spanisch. Ein wunderbares Radio.

Dizajn je nádherný, v čiernej farbe s dreveným povrchom, dodáva veľmi pekný nádych a vyzerá perfektne na akomkoľvek mieste domova. Má veľmi dobrý zvuk, ani pri vysokých hlasitostiach vôbec neskresľuje. Najviac sa mi páči množstvo portov. Okrem USB portu môžeme mobil pripojiť cez Bluetooth a ešte lepšie posielať hudbu zo Spotify. Má aj internetové rádio, ideálne pre stanice, ktoré v mojej oblasti nie sú dostupné. Všetko môžete ovládať pomocou diaľkového ovládača, takže obsluha je veľmi pohodlná. Plnofarebná obrazovka s veľmi jednoduchým rozhraním vo viacerých jazykoch vrátane španielčiny. Úžasné rádio.

Overená kontrola

Als erstes muss ich erwähnen was für ein tolles Disign das Radio hat. Ich hatte vorher eine echo dot im Wohnzimmer aber habe es durch das Internetradio ausgetauscht. Es ist ein echter Hingucker. Man hat die auswahlt von sehr vielen Sendern. Was ich super finde ist das ich mein Handy damit verbinden kann und zb spotify über Bluetooth hören kann. Der Klang ist aus super, nicht blechig oder so. Dazu gibt es eine Fernbedienung, sodas man das Radio vom Sofa aus bedienen kann. Auf der Anzeige steht die Uhrzeit und das Wetter. Absolute Kaufempfehlung.

Najprv musím spomenúť, aký skvelý dizajn má rádio. Predtým som mal v obývačke echo bodku, ale nahradil som ju internetovým rádiom. Je to skutočný pútač. Môžete si vybrať z mnohých kanálov. Čo je podľa mňa super, môžem si k nemu pripojiť mobil a cez Bluetooth počúvať napríklad Spotify. Zvuk je skvelý, nie je plechový ani nič podobné. K dispozícii je tiež diaľkové ovládanie, takže môžete ovládať rádio z pohovky. Displej zobrazuje čas a počasie. Absolútne odporúčanie na nákup.

Overená kontrola

Wir haben dieses Radio vor wenigen Jahren unserer Mutter zum Geburtstag geschenkt und ein Uraltes Küchen mini Radio abgelöst. Es sollte unbedingt ein Radio werden, den man mit dem Internet verbinden kann und somit Sender von überall Empfangen kann. Ebenfalls ist eine Bluetooth Funktion bei. Dies macht es noch einfacher die Lieblingstitel übers Telefon abspielen zu können. Rundum sehr zu frieden auch jetzt noch!

Toto rádio sme pred pár rokmi darovali našej mame k narodeninám a nahradili sme starodávne kuchynské mini rádio. Jednoznačne by malo ísť o rádio pripojiteľné na internet a tým pádom možnosť prijímať stanice odkiaľkoľvek. Súčasťou je aj funkcia Bluetooth. Prehrávanie obľúbených skladieb cez telefón je tak ešte jednoduchšie. Celkovo veľká spokojnosť aj teraz!

Overená kontrola

Habe das Radio im März 2019 erworben. Der Klang ist durch das Gehäuse voll in Ordnung, über die Fernbedienung lässt sich das Radio gut bedienen und die verfügbaren Funktionen sind völlig ausreichend. Wir hatten aber von Anfang an, wie schon in anderen Rezensionen beschrieben Probleme mit der Verbindung zum Router ( Abbrüche, Neustarts ). Waren schon so weit das Gerät zurück zuschicken, haben uns dann aber um entschieden. Nach der Installation eines Mesh-Wlan Sets funktionierte das Radio einwandfrei, keine Abbrüche mehr und kein Frust. Jetzt auf einmal nach knapp 2,5 Jahren ( August 2021 ) hat das Gerät wieder keine Verbindung, also Neustart und siehe da, daß Display bleibt wie auch schon in einer Rezension beschrieben tot. Spannung liegt an (Hintergrundbeleuchtung funktioniert) aber es zeigt kein Menü mehr an und der Ton geht auch nicht. Kundendienst werde ich nicht kontaktieren, kommt sowieso nichts bei raus. Nun muss wieder ein neues Radio her, aber nicht noch mal von "Auna".

Rádio som kúpil v marci 2019. Zvuk je vďaka puzdru úplne v poriadku, rádio sa dá dobre ovládať diaľkovým ovládačom a dostupné funkcie úplne postačujú. Ako však už bolo popísané v iných recenziách, hneď od začiatku sme mali problémy s pripojením k routeru (prerušenie, reštartovanie). Boli už tak ďaleko, že poslali zariadenie späť, ale potom sa rozhodli zmeniť to. Po nainštalovaní mesh WiFi setu rádio fungovalo perfektne, už žiadne pády a žiadne frustrácie. Teraz zrazu po takmer 2,5 roku (august 2021) zariadenie opäť nemá pripojenie, takže reštartujte a hľa, displej zostáva mŕtvy, ako už bolo popísané v recenzii.Napätie je zapnuté (funguje podsvietenie), ale nie je žiadne menu zobrazené viac a nefunguje ani zvuk. Nebudem kontaktovať zákaznícky servis, aj tak nič nevyjde. Teraz je potrebné nové rádio, ale nie znova od "Auny".

Overená kontrola

Das Küchradio macht was es soll. Dafür ist der Klang genau richtig. DAB und FM passt - ABER: 1) WLAN Standard geht nur "g". Kein "n" oder vergleichbares [also extra dafür einen Access-Point mit "g" aufgemacht"]. 2) Man muss das WLAN-Passwort über den Drehregler über das Gerät eingeben. - ... Also immer über das ganze Alphabet hinweg - die Groß- und Kleinbuchstaben sind nacheinander ... Sonderzeichen sollten vermieden werden - Einige werden nicht korrekt erkannt. - Eine Eingabe über die Fernbedienung geht nicht... 3) Nach ca. 30 Tagen geht das WLAN und somit das Internetradio nicht mehr. - IMMER. Ich vermute, da ist ein Memory-Leak irgendwo programmiert. Ein einfaches Ausschalten und wieder Einschalten reicht nicht. Das Gerät muss einige Minuten vom Stromnetz getrennt werden (- ein paar Sekunden trennen reichen nicht). Das nervt mich am meisten. 4) Keine SW-Updates.... Schade: Meine Kritikpunkte ließen sich sicher leicht durch ein SW-Update beheben. - Dann wäre es perfekt.

Kuchynské rádio robí, čo má. Zvuk je na to ako stvorený. DAB a FM sa hodia - ALE: 1) WLAN štandard je len "g". Žiadne „n“ alebo niečo podobné [takže špeciálne na to bol otvorený prístupový bod s „g"]. 2) Heslo WLAN musíte zadať pomocou otočného ovládača na zariadení. - ... Takže vždy použite celé abeceda - veľké a malé písmená sú za sebou... Je potrebné sa vyhnúť špeciálnym znakom - Niektoré nie sú správne rozpoznané - Vstup cez diaľkové ovládanie nefunguje... 3) Po približne 30 dňoch sa WLAN a teda internetové rádio už nefunguje. - VŽDY. Mám podozrenie, že je niekde naprogramovaný únik pamäte. Jednoduché vypnutie a opätovné zapnutie nestačí. Zariadenie treba na pár minút odpojiť (- odpojenie na pár sekúnd nie je To ma štve najviac. 4) Žiadne aktualizácie softvéru... Škoda: Moje výhrady by sa dali ľahko napraviť aktualizáciou softvéru - potom by to bolo dokonalé.

Overená kontrola

Das Gerät ist insgesamt gut. Die Verbindung mit der Fritzbox per WLAN ist stabil. Auch der Zugriff auf das Qnap-NAS per UPNP gelingt zuverlässig. Eine Verbindung per Bluetooth ist ebenfalls kein Problem. Die Bedienung ist einfach, wenn man sich mit der Menülogik vertraut gemacht hat. Der Klang ist für ein Gerät mit dem Funktionsumfang und zu dem Preis gut. Wunder sind nicht zu erwarten, aber insgesamt ist der Klang ausgeglichen. Die Gesamtlautstärke geht weit über Zimmerlautstärke hinaus. Was noch verbessert werden könnte: Die Verarbeitung des Gerätes ist nicht wirklich top, die Spaltmaße könnten etwas gleichmäßiger sein. Die Lautstärkeregelung ist im unteren Bereich etwas zu grob, ich wünsche mir da eine kleinstufigere Regelung. Das Icon für den Radiosender wird nicht zuverlässig korrekt angezeigt, sondern ist häufig streifig. Ich hoffe, dass es in Kürze ein Softwareupdate gibt, mit dem alle diese kleinen Fehler dann behoben werden.

Zariadenie je celkovo dobré. Spojenie s Fritzboxom cez WLAN je stabilné. Spoľahlivý je aj prístup k Qnap NAS cez UPNP. Problémom nie je ani pripojenie cez Bluetooth. Obsluha je jednoduchá, keď sa zoznámite s logikou ponuky. Zvuk je dobrý pre zariadenie s týmto rozsahom funkcií a za cenu. Nečakajte zázraky, ale celkovo je zvuk vyvážený. Celková hlasitosť ďaleko presahuje objem miestnosti. Čo by sa ešte dalo vylepšiť: Spracovanie prístroja nie je naozaj skvelé, rozmery medzier by mohli byť o niečo rovnomernejšie. Ovládanie hlasitosti je v spodnom rozsahu trochu príliš hrubé, chcelo by to menšie ovládanie. Ikona rozhlasovej stanice sa nezobrazuje správne a je často pruhovaná. Dúfam, že čoskoro bude aktualizácia softvéru, ktorá opraví všetky tieto malé chyby.

Overená kontrola

Für knapp 100 Euro ist das Teil wirklich OK, für mehr Geld würde ich auch etwas mehr erwarten. Einrichtung ging schnell und einfach. Die Menüführung finde ich garnicht so unlogisch. Ohne Bedienungsanleitung alles sofort verstanden. UKW kann man tatsächlich vergessen, aber dab und wlan Empfang sind gut. Klang OK für ein Radio dieser Größe, aber, nur auf 'normal' oder eigenen eq settings. Sonst zu dumpf. Ist definitiv kein hifi, aber für Spass in der Küche gut. Nicht gut sind die Gerätefüsse aus Hartgummi. Das Radio kippelt, rutscht und die Füße färben auf Holzoberfläche ab. Diese sollte man daher unbedingt ersetzten.

Za takmer 100 eur je diel naozaj OK, za viac peňazí by som čakal trochu viac. Nastavenie bolo rýchle a jednoduché. Navigácia v menu mi nepripadá až taká nelogická. Všetko som pochopil okamžite bez návodu na použitie. VHF môžete skutočne zabudnúť, ale príjem dab a wifi sú dobré. Znelo to OK pre rádio tejto veľkosti, ale iba pri „normálnych“ alebo vlastných nastaveniach ekvalizéra. Inak príliš nudné. Rozhodne to nie je hifi, ale dobré na zábavu v kuchyni. Nožičky zariadenia vyrobené z tvrdej gumy nie sú dobré. Rádio sa kýve, šmýka a nôžky farbia drevený povrch. Mali by ste ich preto rozhodne vymeniť.

Overená kontrola

Haben das Radio jetzt seit einiger zeit in der Küche und sind damit sehr zufrieden. Ist Optisch gut gelungen und auch vom Klang sehr gut, das Display ist gut zu lesen und zeig alles wichtige an. Das Menü ist im großen und ganzen recht übersichtlich, das sortieren der Favoriten ist schon mal etwas mühselig. Die App ist auch ganz gut mit leichten Schwächen. Schön ist aber auch das eine Fernbedienung dabei ist und man nicht unbedingt auf Handy angewiesen ist ! Kleine Manko ist das wenn es auf jeden cm ankommt die Angegebene Tiefe nicht stimmt, den da kommt noch der Stecker des Stromanschlusses da zu, da dieser nicht abgewickelt ist und auch etwas steif kommen noch gut 2 bis 3 cm da zu. Da könnte der Hersteller mit einem Winkelstecker abhilfe schaffen! Das ist aber bis jetzt das einzige was ich als echtes Problem sehen kann, da es bei mir auf jeden cm ankam und es grade so passt ;) Ach und bei uns ist der DAB Empfang nicht so doll , das liegt aber höchst wahrscheinlich an der Positionierung, steht ziemlich mittig in einem Altbau, aber dafür ist der UKW Empfang recht gut und das mit nicht auseinander gezogener Antenne, was auch zum schlechten DAB beitragen kann. Aber es gibt genug InternetRadio also passt das :) Ich würde es Aktuell auf jeden fall wider kaufen !!!

Rádio mám v kuchyni už nejaký ten piatok a som s ním veľmi spokojný. Opticky je spracovaný a zvuk je tiež veľmi dobrý, displej je dobre čitateľný a zobrazuje všetko dôležité. Menu je celkovo celkom prehľadné, triedenie obľúbených je trochu zdĺhavé. Aplikácia je tiež celkom dobrá s malými slabinami. Ale je tiež fajn, že súčasťou je aj diaľkové ovládanie a nemusíte sa nutne spoliehať na svoj mobil! Malou nevýhodou je, že ak sa počíta každý cm, tak zadaná hĺbka nie je správna, pretože je tam zástrčka napájacej prípojky, keďže nie je odvinutá a je aj trochu tuhá, sú tam ešte dobré 2 až 3 cm. Výrobca by to mohol napraviť uhlovou zástrčkou! Ale to je to jediné, čo zatiaľ vidím ako skutočný problém, pretože každý cm sa mi ráta a jednoducho sa hodí ;) Aha a ten náš DAB príjem nie je až taký super, ale to je s najväčšou pravdepodobnosťou dané polohovaním , nachádza sa v uprostred starej budovy, ale príjem FM je celkom dobrý a to s neroztiahnutou anténou, čo môže tiež prispieť k zlému DAB. Internetových rádií je ale dosť, aby sa to zmestilo :) Momentálne by som si ho určite kúpila znova !!!

Overená kontrola

Ich kann meine Einschätzung in die Reihe der bereits vorhandenen positiven Rezensionen einreihen. Es ist nichts Negatives hinzuzufügen. Der Klang hat mich bei so einem Radio wirklich positiv überrascht. Ich hätte angesichts der relativ kleinen Lautsprecher nicht einen solchen Sound erwartet, vor allem nicht im Bass-Bereich. Das liegt wohl auch an der Bassreflexöffnung auf der Rückseite. In der Grundeinstellung fehlten mir zunächst ein wenig die Höhen, doch nachdem ich diese über den Equalizer angehoben hatte, ist der Klang für mich perfekt. Wohlgemerkt: es handelt sich hier nicht um einen Hifi-Receiver mit teuren Boxen, und wer von einem solchen Radio einen Klang wie aus einer Hifi-Anlage erwartet, wird wohl enttäuscht sein, hat aber auch völlig unrealistische Erwartungen. Meine Erwartungen an den Klang wurden jedenfalls übertroffen. Wer noch mehr erwartet und genug Platz hat, kann über den hinteren Ausgang externe Boxen (z.B. PC - Boxen) anschließen. Die hier gelisteten Rezensionen sind leider mehreren unterschiedlichen Geräten zugeordnet - man muss sich vorher genau vergewissern, welches Gerät genau gemeint ist. Ich habe mich beispielsweise über eine Rezension gewundert, die die CD-Wiedergabe erwähnte, obwohl dieses Gerät gar keine CD-Abspielmöglichkeit bietet. Eine andere sprach von einem nach unten abstrahlenden Subwoofer. Auch dabei handelt es sich wohl um eine anderes Gerät. Zu den Funktionen kann ich nur sagen: alles funktioniert und ist leicht zu bedienen. Sowohl herkömmlicher UKW-Empfang, als auch dab+ und Internet-Radio über WLan funktionieren tadellos. Die bluetooth-Verbindung ist einfach herzustellen. Ich habe auf der Rückseite einen USB-Stick mit "meiner" Musik in mehreren Unterordnern eingesteckt. Sowohl mp3- als auch flac - Dateien werden erkannt und abgespielt. Das Radio benutze ich vornehmlich in der dab+ - Funktion. Es steht bei mir übrigens im Bad und hat ein altersschwaches einfaches UKW-Radio ersetzt. Vor allem morgens ist die wechselnde Wetter- und Uhrzeitanzeige sehr nützlich. Die Anzeige lässt sich übrigens den jeweiligen Helligkeitsverhältnissen entsprechend dimmen (energiesparend). Die Weckfunktion habe ich einmal erfolgreich ausprobiert, nutze sie aber nicht. Auch brauche ich die Fernbedienung nicht. Zur Ersteinrichtung ist sie aber nützlich, und natürlich auch, wenn das Radio nicht in unmittelbarer Armlänge erreichbar ist. Alles in allem kann ich dieses Radio nur empfehlen, da alles, was es bietet, funktioniert wie es soll, die Bedienung selbsterklärend ist und der Klang überraschend gut ist. Negativpunkte habe ich bis jetzt keine gefunden. Nachtrag: ein Negativpunkt ist im mir im Nachhinein doch aufgefallen: Das Radio erkennt keine 5 GHz - WLan - Netzwerke. Ich hatte 2,4 GHz bereits im Router abgeschaltet und zu Hause nur noch 5 GHz in Betrieb. Das musste ich fürs Internet-Radio wieder ändern.

Svoje hodnotenie môžem pridať k počtu pozitívnych recenzií, ktoré už existujú. Niet čo dodať. Bol som naozaj milo prekvapený zvukom takéhoto rádia. Vzhľadom na relatívne malé reproduktory by som takýto zvuk nečakal, najmä nie v oblasti basov. Môže za to zrejme aj basreflexový otvor na zadnej strane. V základnom nastavení mi spočiatku trochu chýbali výšky, no po ich zvýšení pomocou ekvalizéra je zvuk pre mňa dokonalý. Pozor: nejde o hi-fi prijímač s drahými boxmi a kto od takéhoto rádia očakáva takýto zvuk od hifi sústavy, bude pravdepodobne sklamaný, no má aj úplne nereálne očakávania. V každom prípade boli moje očakávania od zvuku prekonané. Ak očakávate viac a máte dostatok miesta, môžete cez zadný výstup pripojiť externé boxy (napr. PC boxy). Žiaľ, tu uvedené recenzie sú priradené k niekoľkým rôznym zariadeniam – vopred si musíte byť istí, o ktoré zariadenie ide. Napríklad som bol zmätený recenziou, ktorá spomínala prehrávanie CD, aj keď táto jednotka neponúka žiadnu možnosť prehrávania CD. Ďalší hovoril o subwooferi, ktorý vyžaruje smerom nadol. Pravdepodobne ide o iné zariadenie. K funkciám môžem povedať len toľko, že všetko funguje a ľahko sa používa. Bežný príjem VHF, ako aj dab+ a internetové rádio cez WiFi fungujú perfektne. Pripojenie bluetooth je jednoduché vytvoriť. Do niekoľkých podpriečinkov na zadnej strane som zapojil USB kľúč s „mojou“ hudbou. Rozpoznajú sa a prehrajú súbory mp3 aj flac. Rádio používam hlavne vo funkcii dab+. Mimochodom, je to v mojej kúpeľni a nahradilo to chátrajúce jednoduché FM rádio. Premenlivé zobrazenie počasia a času je veľmi užitočné najmä ráno. Mimochodom, displej je možné stlmiť podľa príslušných podmienok jasu (úspora energie). Raz som vyskúšal funkciu budíka, ale nepoužívam ju. Nepotrebujem ani diaľkové ovládanie. Je to však užitočné pri prvotnom nastavení a samozrejme aj vtedy, keď rádio nie je na dosah ruky. Celkovo môžem toto rádio len odporučiť, pretože všetko čo ponúka funguje ako má, ovládanie je samozrejmé a zvuk je prekvapivo dobrý. Zatiaľ som nenašiel žiadne negatívne body. Dodatok: Potom som si všimol jeden negatívny bod: Rádio nerozpoznáva žiadne 5 GHz WiFi siete. Už som mal vypnuté 2,4 GHz v routeri a doma som používal len 5 GHz. Musel som to znova zmeniť na internetové rádio.

Overená kontrola

Habe ein DAB+ Radio für mein Bad gesucht, das auch einen guten Klang hat. Es sollte eigentlich an der Stelle meines alten Radios stehen. Das auna Silver Star war mit Maßen 15 x 33 x 12 Zentimeter angegeben, also hätte es gerade so passen müssen. Leider passte es aber nicht, da es in echt 12,6 cm statt 12 cm hoch ist und 18 cm Tiefe statt 15 cm benötigt, wenn man berücksichtigt, dass das Netzteil eingesteckt ist. Ich wollte es schon zurückschicken, dachte aber, ich probiere es trotzdem erstmal aus. Was soll ich sagen, der Klang ist super, die Bedienung einfach und intuitiv und gut beschrieben (die Bedienungsanleitung enthält z.B. eine Darstellung des Menüschemas, so dass man schnell und einfach findet, hinter welchem Menüpunkt sich die gewünschte Einstellung verbirgt). Fernbedienung funktioniert auch (ist auch praktisch, da kann ich von der Dusche aus z.B. die Lautstärke regulieren), allerdings bin ich noch nicht ganz dahinter gekommen, wieso manchmal direkt mein DAB+ Sender gespielt wird, wenn ich auf Power drücke, und manchmal wird nur das Display heller und man muss nochmal auf Power drücken, damit Radio gespielt wird. Insgesamt war ich aber so zufrieden, dass ich lieber einen anderen Platz im Bad für das Radio gesucht habe, statt es wieder zurückzusenden.

Hľadal som DAB+ rádio do kúpeľne, ktoré má aj dobrý zvuk. Malo to byť na mieste môjho starého rádia. Auna Silver Star dostala rozmery 15 x 33 x 12 centimetrov, takže mala akurát sadnúť. Žiaľ, nezmestilo sa, keďže v skutočnosti má namiesto 12 cm výšku 12,6 cm a hĺbku 18 cm namiesto 15 cm, ak vezmeme do úvahy, že zdroj je zapojený. Chcel som to vrátiť, ale napadlo ma, že to skúsim aj tak. Čo môžem povedať, zvuk je skvelý, ovládanie jednoduché a intuitívne a dobre popísané (návod na obsluhu obsahuje napr. znázornenie schémy menu, aby ste rýchlo a jednoducho našli položku menu, za ktorou je požadovaná nastavenie je skryté). Diaľkové ovládanie tiež funguje (tiež sa hodí, hlasitosť môžem ovládať napr. zo sprchy), ale celkom som neprišiel na to, prečo sa mi niekedy po stlačení napájania prehrá priamo stanica DAB+ a niekedy je to všetko, čo dostane. Displej je jasnejší a na prehrávanie rádia musíte znova stlačiť vypínač. Celkovo som bol taký spokojný, že som našiel v kúpeľni iné miesto pre rádio, ako ho poslať späť.

Overená kontrola

Die Bedienungsanleitung ist schlecht bzw. gibt es zu vielen Dingen keine Anleitung. Beispiel: Neue Sender hinzufügen über eine www-Adresse wird nicht erklärt, mehrere Versuche mit bekannten www-Adressen haben nicht geklappt. Woran lag es? Ich tappe hier im Dunkeln. Manchmal tauchen auf dem Display Symbole auf, die nirgends erklärt werden bzw. konnte ich auch nicht eine blinkende Wettereinblendung (alternierend mit Uhrzeitanzeige) länger nicht abstellen bis ich die Funktion bei Einstellungen fand (ein Ein-Aus Schalter direkt bei der Wetterfunktion wäre einfacher). Die Symbole kenne ich nach wie vor nicht, aber zumindest ist die Disco/ Blinkerei am Display jetzt vorbei. Der Lautstärkeregler ist schlecht: Es gibt keine stufenlose Verstellung und zwischen zwei Stufen ist es entweder zu leise und auf der nächsten Stufe dann zu laut. Das nervt echt. Dimmer bedeutet bei diesem Radio zwei Helligkeitsstufen. Unter Dimmer verstehe ich was anderes. Ich würde gerne in der Nacht die Displayhelligkeit auf "0" oder "1" stellen. Jetzt gibt es gefühlt "10" und "7". Die Auswahl an DAB-Sender beschränkte sich auch nach mehreren Suchläufen auf 33 Sender. Leider funktioniert Bluetooth nur in eine Richtung. Einen kabellosen Kopfhörer kann man nicht mit dem Radio verbinden. Das ist nicht vorgesehen. In den Internetradio Länderlisten fehlen etliche Länder. Leider auch genau das Land, das mich interessiert. Selbst Sender hinzufügen funktioniert bisher nicht (siehe Bemerkung weiter oben). Der Equalizer bietet auf Knopfdruck einige Vor-Einstellungen wie Pop, Nachrichten, Rock, Klassik usw. Die Funktion von "myEq" hat sich mir bisher noch nicht erschlossen. Das Display könnte größer sein. Man muss teilweise sehr nahe ans Display ran um lesen zu können bzw. Details zu sehen. Gut gefällt mir das Design und die Verarbeitung scheint solide zu sein. Auch klingt es ganz gut.

Návod na obsluhu je zlý alebo na veľa vecí nie je návod. Príklad: Pridávanie nových staníc cez www adresu nie je vysvetlené, niekoľko pokusov so známymi www adresami nevyšlo. v čom bol problém? Tápu tu v tme. Niekedy sa na displeji objavia symboly, ktoré nie sú nikde vysvetlené, alebo sa mi nepodarilo vypnúť blikajúce zobrazenie počasia (striedavo so zobrazením času), kým som funkciu nenašiel v nastaveniach (vypínač hneď vedľa funkcie počasia by byť ľahší). Stále nepoznám symboly, ale už je aspoň koniec diskotéke/blikaniu na displeji. Ovládanie hlasitosti je zlé: Neexistuje žiadne plynulé nastavenie a medzi dvoma úrovňami je buď príliš tiché a potom príliš hlasné na ďalšej úrovni. To je naozaj nepríjemné. Pri tomto rádiu znamená stmievanie dve úrovne jasu. Pod stmievačom myslím niečo iné. Chcel by som nastaviť jas displeja na "0" alebo "1" v noci. Teraz je to ako "10" a "7". Výber staníc DAB bol aj po niekoľkých vyhľadávaniach obmedzený na 33 staníc. Bohužiaľ, Bluetooth funguje len jedným smerom. Bezdrôtové slúchadlá nie je možné pripojiť k rádiu. To sa nepredpokladá. V zoznamoch krajín internetového rádia chýba niekoľko krajín. Bohužiaľ tiež presne tá krajina, ktorá ma zaujíma. Pridanie stanice sami doteraz nefungovalo (pozri komentár vyššie). Ekvalizér ponúka po stlačení tlačidla niektoré prednastavenia ako pop, novinky, rock, klasika atď.. Funkcia „myEq“ sa mi ešte neotvorila. Displej by mohol byť väčší. Niekedy sa musíte dostať veľmi blízko k displeju, aby ste mohli čítať alebo vidieť detaily. Páči sa mi dizajn a spracovanie pôsobí solídne. Tiež to znie celkom dobre.

Zobraziť všetky hodnotenia zákazníkov Zobraziť menej hodnotení zákazníkov