Domček pre netopiere, hniezdo, pomoc pri prezimovaní, celoročne obývateľný, píniové drevo
Domček pre netopiere, hniezdo, pomoc pri prezimovaní, celoročne obývateľný, píniové drevo
Domček pre netopiere, hniezdo, pomoc pri prezimovaní, celoročne obývateľný, píniové drevo
Domček pre netopiere, hniezdo, pomoc pri prezimovaní, celoročne obývateľný, píniové drevo
Domček pre netopiere, hniezdo, pomoc pri prezimovaní, celoročne obývateľný, píniové drevo
Domček pre netopiere, hniezdo, pomoc pri prezimovaní, celoročne obývateľný, píniové drevo
Domček pre netopiere, hniezdo, pomoc pri prezimovaní, celoročne obývateľný, píniové drevo

Domček pre netopiere

0 29 cm Netopierí dom
21,90 € 39,90 € (cena s DPH)

Domček pre netopiere

21,90 € 39,90 € (cena s DPH)
Pripravené na odoslanie Dodacia lehota: 3 - 5 pracovných dní
14 dní na vrátenie

Najväčšie výhody

Bat Cave: veľký domček pre netopiere s pristávacou pomocou, vstupnou medzerou a drážkovanou zadnou stenou

Robustný: vyrobený z neošetreného píniového dreva

Cenný životný priestor: odskúšaný dizajn pre rôzne veľké zvieratá podľa odporúčaní NABU

Popis produktu

Welcome to the Bat Cave! S domčekom pre netopiere od Klarstein bambuswald ponúkneš trepotajúcim záhradným hrdinom úkryt a prístrešok. Tu môžu počas dňa jednoducho visieť a odpočívať, aby v noci mohli ako tieň poletovať a pritom úplne prirodzene požierať komáre, muchy a iný dotieravý hmyz. Tento hotel pre netopiere sa samozrejme hodí aj ako hniezdo a ako možnosť na prezimovanie.

Hotel pre netopiere od Klarstein bambuswald bol vyrobený z trvácneho neošetreného píniového dreva, presne podľa odporúčaní NABU. Prístrešok je uzatvorený, aby bola vo vnútri tma a aby sa netvoril prievan. O jednoduché pristávanie a ľahký prístup sa stará zadná stena s drážkami na lezenie ako aj dva centimetre široká medzera v podlahe, ktorá zároveň zabraňuje vstupu predátorom. Večer môžeš sám alebo s deťmi pozorovať netopierov ako sa roja. A to vždy s dobrým pocitom, že si týmto ohrozeným zvieratám vytvoril skvelý príbytok a prispel si k zachovaniu druhu.

Zobraziť viac

Vlastnosti

 • vyrobený z píniového dreva
 • strecha odolná voči dažďu
 • na zavesenie do altánku, pod prístrešky, na stromy a stĺpy
 • pre domáce druhy netopierov
 • jedna komora
 • zadná stena s drážkovaním ako pomoc pri lezení
 • nie je nutné čistenie vďaka otvorenému dnu
 • upozornenie: prosím nerušte zvieratá počas dňa
Domček pre netopiere, hniezdo, pomoc pri prezimovaní, celoročne obývateľný, píniové drevo

Rozmery a technické podrobnosti

 • rozmery: cca 29 x 42 x 10 cm (ŠxVxH)
 • hmotnosť: cca 5 kg

Čo bolo poslané

 • 1 x domček pre netopiere

Dodacie podmienky

Pripravené na odoslanie Dodacia lehota: 3 - 5 pracovných dní

39.9 €

Hodnotenie zákazníkov

(15 hodnotenia(-í)) Napíšte recenziu
K tomuto tovaru ešte nikto nenapísal recenziu.

Názory zákazníkov z iných krajín

Overená kontrola

Sieht schön aus

Vyzerá nádherne

Overená kontrola

Die Idee ist super. Musd man streichen, sonst nicht wetterfest.

Myšlienka je skvelá. Musí byť natretý, inak nie je odolný voči poveternostným vplyvom.

Overená kontrola

Mal schauen ob die Fledermäuse den Kasten auch finden.

Pozrime sa, či aj netopiere nájdu krabicu.

Overená kontrola

Größere Spalte zwischen den einzelnen Holzbauteilen. Der Holzkasten ist genagelt was das Nacharbeiten erschwerte. Dafür ist der Preis zu hoch!

Väčšie medzery medzi jednotlivými drevenými komponentmi. Drevená krabica je pribitá, čo sťažovalo prepracovanie. Cena je na to príliš vysoká!

Overená kontrola

Guter Fledermauskasten, Design und Zweckmäßigkeit als Sommerquartier sind völlig in Ordnung. Sehr gut finde ich, dass das Häuschen verschraubt und nicht nur verleimt ist, was die Haltbarkeit stark verbessert. Das Holz ist unbehandelt und nicht besonders glatt, daher zum Befestigen besser Handschuhe tragen. Wichtig ist, dass nicht nur ein Fledermauskasten angebracht wird, sondern mehrere. Zum einen leben die meisten Fledermausarten in Gruppen mit weiteren Artgenossen, zum anderen sollten die Kästen in verschiedenen Himmelsrichtungen angebracht werden. Wenn es im Sommer zu heiß wird, weil die Sonne direkt auf den Fledermauskasten scheint, wechseln die Tiere gern den Unterschlupf.

Dobrý box na netopiere, dizajn a praktickosť ako letné ubikácie sú úplne v poriadku. Považujem za veľmi dobré, že domček je priskrutkovaný a nie len prilepený, čo výrazne zlepšuje jeho odolnosť. Drevo je neošetrené a nie je obzvlášť hladké, preto pri upevňovaní noste rukavice. Je dôležité, aby nebol nainštalovaný len jeden box na netopiere, ale niekoľko. Na jednej strane väčšina druhov netopierov žije v skupinách s inými netopiermi svojho druhu a na druhej strane by mali byť boxy umiestnené v rôznych smeroch. Keď je v lete príliš teplo, pretože slnko svieti priamo na búdku netopierov, zvieratá rady menia úkryt.

Overená kontrola

Die Lieferung kam sehr schnell bei uns an und das Produkt ist genau wie beschrieben. Leider kann ich noch nichts darüber sagen, ob es seinen zweck erfüllt, noch ist keine Fledermaus eingezogen, dafür kann der Verkäufer aber nichts. Der Fledermauskasten ist aber weiter zu empfehlen, stabil und recht leicht zu befestigen.

Zásielka dorazila veľmi rýchlo a tovar je presne taký, ako je popísané. Žiaľ, neviem zatiaľ povedať nič o tom, či plní svoj účel, zatiaľ sa tam žiadny netopier nenasťahoval, ale predajca s tým nemôže nič urobiť. Box na netopiere je stále odporúčaný, stabilný a ľahko sa pripevňuje.

Overená kontrola

Verarbeitung ist nicht gut

Spracovanie nie je dobré

Overená kontrola

Die Kästen sind sehr schick, wir haben 4 bestellt, an zwein waren leider Beschädigungen. schnell und unkompliziert wurden diese ersetzt! ansonsten sind die Kästen zufriedenstellend. Hoffentlich werden sie angenommen.

Krabičky sú veľmi šik, objednali sme 4, bohužiaľ dve boli poškodené. tieto boli vymenené rýchlo a jednoducho! inak sú krabice vyhovujúce. Snáď budú akceptovaní.

Overená kontrola

Die Firma Skojig kannte ich bereits durch unser Eichhörnchen-Futterhaus. Da im letzten Jahr in der Dämmerung immer wieder kleine Fledermäuse auf Futtersuche von der naheliegender Trasse über unseren Garten flogen, kam die Idee auf ein Fledermaushotel aufzustellen. Die Verarbeitung aus unbehandeltem (laut Herstellerangaben) Pinienholz ist in meinen Augen gelungen, auch wenn es vorkommt das kleine Holzsplitter abstehen, dann muss man mit Schmirgelpapier etwas nacharbeiten. Das Holz ist unbehandelt, was den Tieren aber nur zu Gute kommt. Im Vergleich zu unserem Eichhörnchen-Futterhaus konnte ich vom Holz jedoch keinen wirklichen Unterschied erkennen und dieses ist aus Kiefernholz. Dies nur einmal angemerkt. Vom Design her gefällt es mir das Fledermaushotel ausgesprochen gut und wird noch mit einer Fledermaus Applikation auf der Vorderseite aufgewertet. Abgesehen von der Unterseite, die einen offenen Bereich zum hineinklettern besitzt, ist das Hotel komplett zu und vor Licht geschützt. An der Unterseite befindet sich noch eine Verlängerung mit kleinen Einkärbungen, die es der Fledemaus beim Einstieg erleichtern soll. Durch die schon vorhandenen Löcher ist es auch sehr einfach das Fledermaushotel aufzuhängen. Um die Tiere aber zu schützen, sollte man das Haus mindestens ab eine Höhe von 3 m montieren.

Firmu Skojig som už poznal z nášho kŕmidla pre veveričky. Keďže minulý rok za súmraku prelietavali ponad našu záhradu z neďalekej cesty malé netopiere, aby hľadali potravu, prišiel nápad zriadiť hotel pre netopiere. Spracovanie neošetreného (podľa informácií výrobcu) borovicového dreva je podľa mňa vydarené, aj keď trčia drobné úlomky dreva, tak treba niečo prerábať brúsnym papierom. Drevo je neošetrené, no zveri to len prospieva. V porovnaní s naším kŕmidlom pre veveričky som však v dreve nevidel žiadny skutočný rozdiel a toto je borovicové. Len si to všimnite raz. Dizajnovo sa mi veľmi páči netopierí hotel a je vylepšený o netopieriu aplikáciu na prednej strane. Okrem spodnej časti, ktorá má otvorený priestor na lezenie, je hotel úplne uzavretý a chránený pred svetlom. Na spodnej strane je nadstavec s malými priehlbinami, ktoré by mali netopierovi uľahčiť vstup. Vďaka existujúcim otvorom je tiež veľmi jednoduché zavesiť netopierí hotel. V záujme ochrany zvierat by však domček mal byť inštalovaný vo výške aspoň 3 m.

Overená kontrola

mir nicht. Die Verarbeitung sieht nach Massenproduktion auf einfachste und schnellste Art aus. Ich bin der Meinung, dass man so ein Produkt auch ordentlicher und sorgfältiger herstellen kann. Erstmal im Sinne der Fledermäuse und auch der Käufer möchte nicht nachbessern müssen. Das Fledermaushaus ist aus unbehandeltem Holz und sehr lieblos gemacht. Das Holz ist nicht exakt geschnitten und die Frontseite hat dadurch an beiden Seiten Spalten. Dadurch sind die Tiere nicht vor Zugluft geschützt. Die Leiste hinten, die zum aufhängen dient, besteht aus zwei Teilen, die auch nicht exakt aneinander sitzen. Warum aus zwei Teilen? Es sieht so aus als wurden hier Reste verwendet. Außerdem fehlte bereits eine Schraube. Diese lag im Karton und ließ sich auch nicht mehr einschrauben. Zu kurze Schraube oder zu groß vorgebohrt. Ich musste eine andere Schraube verwenden. Leider ist auch keine Information beigelegt über die Bedürfnisse der Tiere und den richtigen Ort für das Haus. Wenigstens auf der Produktseite ist eine Beschreibung. Zum Verschenken eignet sich das Haus nicht. Dazu müsste die Produktkontrolle besser sein. Fazit: Da dieses Haus draußen aufgehängt wird und der Fledermaus entsprechen soll, muss man eine unsaubere Verarbeitung erstmal selbst korrigieren, falls dies möglich ist. Ich kann dieses Haus leider nicht empfehlen, denn zumindest mein Haus ist nicht sorgfältig verarbeitet und kann nicht direkt aufgehängt werden. Deshalb muss ich zwei Sterne abziehen.

nie ja. Spracovanie vyzerá ako hromadná výroba tým najjednoduchším a najrýchlejším spôsobom. Domnievam sa, že takýto produkt sa dá vyrobiť aj usporiadanejším a starostlivejším spôsobom. V prvom rade v zmysle netopierov a tiež kupujúci nechce robiť vylepšenia. Búdka pre netopierov je vyrobená z neošetreného dreva a veľmi nedbale. Drevo nie je narezané presne a predná strana má na oboch stranách medzery. V dôsledku toho nie sú zvieratá chránené pred prievanom. Tyč vzadu, ktorá slúži na zavesenie, pozostáva z dvoch častí, ktoré k sebe presne nesedia. Prečo dve časti? Zdá sa, že tu boli použité zvyšky. Chýbala aj skrutka. Toto bolo v krabici a už sa nedalo zaskrutkovať. Skrutka je príliš krátka alebo predvŕtaná príliš veľká. Musel som použiť inú skrutku. Bohužiaľ nie sú zahrnuté žiadne informácie o potrebách zvierat a správnom mieste pre dom. Aspoň na stránke produktu je popis. Dom nie je vhodný na darovanie. Na to by musela byť lepšia kontrola produktu. Záver: Keďže tento domček je zavesený vonku a mal by zodpovedať netopierovi, musíte najskôr sami opraviť nečisté spracovanie, ak je to možné. Bohužiaľ tento dom nemôžem odporučiť, pretože aspoň môj dom nie je starostlivo dokončený a nedá sa priamo zavesiť. Musím teda ubrať dve hviezdičky.

Overená kontrola

Ein tolles, großes Fledermaus Haus, schön als Projekt für größere Kinder. Auch eine tolle Idee als Geschenk zum Geburtstag. Sauber verarbeitet und leicht anzubringen. Unbehandelt, Naturmaterialien mit niedlichen Fledermaus Emblem. Wir freuen uns auf das Projekt

Skvelý, veľký dom pre netopierov, pekný ako projekt pre staršie deti. Skvelý nápad aj ako darček k narodeninám. Čisto spracované a ľahko sa pripevňuje. Neupravené prírodné materiály s roztomilým emblémom netopiera. Tešíme sa na projekt

Overená kontrola

•Lieferung und Verpackung Der Fledermauskasten aus Holz wurde mir zügig in einem Pappkarton geliefert. Zusätzlich war das Paket in einem neutralen Amazon Karton verpackt. Im Lieferumfang enthalten ist eine kleine Aufbauanleitung, welche jedoch komplett sinnlos ist, da das Produkt schon in komplett zusammengeschraubtem Zustand geliefert wird. Zudem steht auf der Anleitung etwas von “Bambus”-teilen die angebracht werden müssen. Der Kasten, samt Aufhängevorrichtung, ist aber aus unbehandeltem Holz, nicht aus Bambus. Ich finde das schon etwas unprofessionell und frage mich, wie so etwas möglich ist?! Es wäre in diesem Fall cleverer, den Kasten einfach ohne Anleitung zu versenden. •Verarbeitung Das Fledermaushaus ist ganz ordentlich verarbeitet. Da es sich hier um einen Unterschlupf für Wildtiere handelt, der dafür gedacht ist, draußen in der Natur aufgehängt zu werden, werde ich hier nicht unnötigerweise auf jede kleine Imperfektion oder Unebenheit eingehen, sondern vor allem die Stabilität und Funktionalität des Produktes bewerten. Das Fledermaushäuschen macht einen soliden Eindruck: Klebestellen und Schrauben sehen vertrauenswürdig aus, und ich mache mir keine Sorgen darüber dass das gute Stück samt seiner niedlichen zukünftigen Bewohner grundlos zu Boden krachen könnte. Die aufgeklebte Fledermaus-Silhouette auf der Vorderseite ist ein nettes Detail, erfreut aber eher uns Menschen, als die geladenen Gäste dieses Airbnbs. Die horizontalen Einkerbungen vor dem Einstiegsschacht sollen den Tierchen den Eintritt in ihr trautes Heim erleichtern. Ich bin kein Fledermaus-Experte finde das aber einleuchtend und hoffe dass es tatsächlich hilfreich ist. Da man den Kasten idealerweise auf einer gewissen Höhe (4-6 Meter) anbringen sollte, und auch noch einige andere Dinge beachten sollte (freie Anflug-Bahn, nicht erreichbar für Katzen und Marder) muss man sich schon überlegen, ob man den richtigen Platz dafür zur Verfügung hat. Wir haben einige Fledermäuse im Garten, welche wir in lauen Sommernächten gerne beobachten. Jetzt hoffen wir natürlich, dass unsere fleißigen kleinen Freunde, die uns netterweise überflüssige Insekten vom Hals halten, ihr neues Heim hinten im Garten annehmen werden. Fazit: gutes Produkt, mittelmäßige Vermarktung durch unsinnige Produktinformationen. Das ist kein Beinbruch, lässt aber auf eine gewisse laissez-faire-Attitüde seitens des Herstellers schließen. Kaufempfehlung für Wildtier-Liebhaber und Batman Fans.

•Dodanie a balenie Drevená krabica na netopiere mi bola doručená rýchlo v kartónovej krabici. Balíček bol navyše zabalený v neutrálnej krabici Amazon. Súčasťou dodávky sú malé montážne návody, ktoré sú však úplne zbytočné, keďže výrobok je dodávaný úplne zoskrutkovaný. Okrem toho návod hovorí niečo o „bambusových“ častiach, ktoré je potrebné pripevniť. Box vrátane závesného zariadenia je vyrobený z neošetreného dreva, nie z bambusu. Zdá sa mi to trochu neprofesionálne a pýtam sa, ako je niečo také možné?! V tomto prípade by bolo múdrejšie jednoducho odoslať krabicu bez pokynov. •Spracovanie Dom pre netopierov je veľmi dobre spracovaný. Nakoľko ide o prístrešok určený na zavesenie vonku v prírode, nebudem tu zbytočne rozoberať každú drobnú nedokonalosť či hrbolček, ale budem hodnotiť predovšetkým stabilitu a funkčnosť výrobku. Dom pre netopierov vyzerá solídne: lepidlo a skrutky vyzerajú dôveryhodne a nebojím sa, že dobrá vec a jej roztomilí budúci obyvatelia bezdôvodne spadnú na zem. Silueta netopiera nalepená vpredu je pekný detail, no nás ľudí poteší viac ako pozvaných hostí tohto Airbnb. Vodorovné priehlbiny pred šachtou majú malým zvieratkám uľahčiť vstup do ich domova. Nie som odborník na netopiere, ale považujem to za pravdepodobné a dúfam, že je to skutočne užitočné. Keďže box by mal byť ideálne inštalovaný v určitej výške (4-6 metrov) a do úvahy treba vziať aj niekoľko ďalších vecí (voľný prístupový chodník, neprístupný pre mačky a kuny), musíte sa zamyslieť, či ste v na to je k dispozícii správne miesto. V záhrade máme niekoľko netopierov, ktoré radi pozorujeme počas teplých letných nocí. Teraz, samozrejme, dúfame, že naši pracovití malí kamaráti, ktorí sú tak láskaví, že nám držia nepotrebný hmyz z chrbta, si adoptujú svoj nový domov v zadnej záhrade. Záver: dobrý produkt, priemerný marketing kvôli nezmyselným informáciám o produkte. Nie je to zlé, ale naznačuje to určitý laissez-faire prístup zo strany výrobcu. Odporúčaná kúpa pre milovníkov divokej prírody a fanúšikov Batmana.

Overená kontrola

Fledermäuse sind die "heimlichen" und stillen Helden der Nacht. Durch meine Wildkamera kann ich sie des Öfteren beobachten, bzw. vernehme sie im Augenwinkel am Vorbeigleiten. Sie sind nicht nur absolut geräuschlos, sondern auch überaus nützlich, was das Vertilgen von Insekten angeht. So möchte ich den Fledermäusen ein wenig Hilfe und Unterstützung durch ein neues Heim anbieten. Leider fehlten zu dem Produkt ein paar Hintergrundinfos, welche ich mir erst einmal ergoogeln musste. So sollte das Feldermaushaus in einer Höhe von 3 bis 5 Metern angebracht werden und über eine ungehinderte Einflugschneise verfügen. Des weiteren sollte man nicht nur ein Häuschen aufhängen, da die Fledermäuse ihre Behausung öfter wechseln wollen, bzw. sollte das neue Haus in der Nähe der alten Unterkunft angebracht sein. Den idealen Platz habe ich an einer alten Fichte gefunden und hoffe nun, dass das Häuschen von den Fledermäusen angenommen wird. Am Ehesten werde ich das wohl sehen, wenn ich ihre Hinterlassenschaften unter dem Kasten am Baumstamm finde. Der Fledermauskasten wurde aus unbehandelten Holz sauber verarbeitet und zusammengesetzt. Die Verarbeitung und die Robustheit sind schon einmal gut! Wie lange das Holz der Witterung standhält, wird die Zeit zeigen. Das Holz muss auch unbehandelt bleiben, da eine Schutzlackierung etc. nicht gut für unsere geflügelten Freunde ist und sie sicherlich auch daran hindern, dass Häuschen zu beziehen. Ich denke, dass die Feldermäuse eine viel bessere Nase haben, als wir Menschen und auf solche Gerüche (Lacke etc.) extrem empfindlich reagieren. ---- Fazit ---- Der Fledermauskasten ist hübsch anzusehen, wurde einwandfrei verarbeitet und wird hoffentlich Regen und Sturm trotzen. Ob die Fledermäuse es überhaupt akzeptieren, wird sich zeigen. Die Grundlagen sind gelegt und nun heißt es abwarten :-)

Netopiere sú „tajnými“ a tichými hrdinami noci. Často ich môžem pozorovať cez svoju hernú kameru alebo ich počuť v kútiku oka, keď kĺžu okolo. Nielenže sú absolútne tiché, ale sú tiež mimoriadne užitočné, pokiaľ ide o jedenie hmyzu. Rád by som teda netopierom ponúkol malú pomoc a podporu s novým domovom. Žiaľ, pri produkte, ktorý som si musel najskôr vygoogliť, chýbali nejaké podklady. Dom pre netopiere by mal byť inštalovaný vo výške 3 až 5 metrov a mal by mať voľný vstup. Okrem toho by sme nemali len tak zavesiť domček, pretože netopiere chcú svoje obydlie meniť častejšie, alebo by mal byť nový domček inštalovaný v blízkosti starého obydlia. Našiel som ideálne miesto na starom smreku a teraz dúfam, že sa netopiere ujmú aj domčeka. Najlepšie to uvidím, keď nájdem jej pozostatky pod krabicou na kmeni stromu. Krabička na netopiere bola úhľadne spracovaná a zostavená z neošetreného dreva. Spracovanie a robustnosť sú už dobré! Čas ukáže, ako dlho bude drevo odolávať počasiu. Drevo musí ostať aj neošetrené ako ochranná úprava a pod., nie je dobré pre našich okrídlených kamarátov a určite im zabráni v sťahovaní sa do chaty. Myslím si, že myši netopiere majú oveľa lepší nos ako ľudia a sú mimoriadne citlivé na takéto pachy (lak atď.). ---- Záver ---- Krabička na netopiere je pekná na pohľad, je bezchybne spracovaná a snáď odolá dažďu a búrke. Či to netopiere vôbec prijmú, sa uvidí. Základy sú položené a teraz je čas čakať :-)

Overená kontrola

Der Versand erfolgt äußerst zügig und bereits am nächsten Tag kam der Fledermauskasten gut verpackt an. Optisch sieht der Kasten schön naturbelassen aus. Der komplette Kasten besteht aus Pinienholz und wurde mit keinerlei bedenklichen oder schädlichen Materialien behandelt. Das Fledermaus-Emblem sieht wirklich süß aus und passt natürlich einwandfrei zu diesem schicken Fledermaus-Zuhause. Im großen und ganzen ist dieser Kasten keine handwerkliche Meisterleistung aber recht gut verarbeitet. Es gibt ein paar Stellen, an denen es größere Spalte gibt und eine untere Kante war ebenfalls schon beschädigt. Für die Montage des Kasten sind bereits passende Bohrungen vorhanden. Bei uns wird der Kasten an der Hauswand direkt unter dem Dach montiert. Dort ist er geschützt vor Regen, bekommt aber am Morgen noch Sonne ab, so wie es Fledermäuse lieben. Ebenfalls werden wir ein extra Lockmittel für Fledermäuse verwenden, damit diese schnell auf die mögliche, neue Heimat aufmerksam werden. Wir sind bereits jetzt schon gespannt wann die ersten Einwohner zu sehen sind. Bevor die komplette Montage erfolgt modifizieren wir noch etwas diesen Fledermauskasten. Zum einen wird unterhalb eine entnehmbares Blech zum Kot abfangen montiert, zum anderen wird im oberen Bereich eine Kamera eingebaut, mit der die Fledermäuse im Innenraum beobachtet werden können. (Bilder trage ich nachträglich hier ein). Der Kauf eines solchen Fledermauskastens ist eine gute Sache und hilft gerade in Wohngebieten massiv gegen das Artensterben von Fledermäusen, deren Lebensräume immer mehr verschwinden. Dieses Produkt ist ein tolles Beispiel wie man dennoch etwas für die Wildtiere tun kann. Solch ein Kasten nimmt nicht viel Platz weg, auch wenn er als "Großer" Fledermauskasten ausgeschrieben ist, ist er dennoch nicht riesig! Eine tolle Sache, für die es sich lohnt Geld auszugeben. Ich habe bei meiner Bewertung lediglich einen Stern für die Verarbeitung abgezogen, ansonsten erhält dieses Produkt eine klare Kaufempfehlung von mir!

Doručenie bolo veľmi rýchle a krabica od netopierov prišla dobre zabalená hneď na druhý deň. Vizuálne krabička pôsobí krásne prirodzene. Celá krabica je vyrobená z borovicového dreva a nebola ošetrená žiadnymi pochybnými alebo škodlivými materiálmi. Emblém netopiera vyzerá naozaj roztomilo a samozrejme sa perfektne hodí k tomuto elegantnému domovu netopierov. Celkovo táto krabica nie je majstrovským remeselným dielom, ale je celkom dobre vyrobená. Existuje niekoľko miest, kde sú veľké medzery a spodný okraj už bol poškodený. Pre montáž krabice sú už k dispozícii vhodné otvory. U nás sa box montuje na stenu domu priamo pod strechu. Tam je chránená pred dažďom, no napriek tomu sa ráno dostane na slnko, tak ako to milujú netopiere. Pre netopiere použijeme aj extra atraktant, aby si rýchlo uvedomili potenciálny nový domov. Už teraz sme zvedaví, kedy bude možné vidieť prvých obyvateľov. Predtým, než prebehne kompletná montáž, túto škatuľku na netopiere trochu upravíme. Na jednej strane je pod ňou inštalovaná odnímateľná doska na zachytávanie trusu, na druhej strane je v hornej časti inštalovaná kamera, pomocou ktorej možno netopiere pozorovať v interiéri. (obrázky sem pridám neskôr). Kúpa takejto netopierej búdky je dobrá vec a masívne pomáha proti vymieraniu druhov netopierov najmä v obytných zónach, ktorých biotopy čoraz viac miznú. Tento produkt je skvelým príkladom toho, ako môžete ešte niečo urobiť pre divokú prírodu. Takáto krabica nezaberie veľa miesta, aj keď je inzerovaná ako „Big“ box na netopiere, stále nie je obrovská! Skvelá vec, na ktorú sa oplatí míňať peniaze. V hodnotení som si strhol iba jednu hviezdičku za spracovanie, inak odo mňa tento produkt dostáva jednoznačné odporúčanie na nákup!

Overená kontrola

Wir haben einen sehr großen Natur-Teich im Garten, der von vielen Fledermäusen als Jagdrevier genutzt wird. Da Fledermäuse unzählige Insekten fressen, haben wir im Sommer kaum Probleme mit Stechmücken. Damit sich die Fledermäuse bei uns wohlfühlen, haben wir ihnen diesen großen Fledermauskasten aus wetterfestem Massiv-Holz gekauft (und noch einen zweiten etwas kleineren Kasten). Die Kästen dienen im Sommer als Wetterschutz, Unterschlupf und Schlafquartier. Man sollte immer mehrere Kästen in unterschiedlichen Größen aufhängen, da Fledermäuse ihre Schlafquartiere öfter mal wechseln. Mit dieser Methode schützen sie sich vor Krankheiten und Parasiten. Wir haben den Kasten in etwa 4,5 Metern Höhe befestigt und dabei darauf geachtet, dass er ohne Hindernisse direkt angeflogen werden kann. Durch seine schmale Öffnung von 2 cm ist er vor allem für kleinere und mittlere Fledermausarten geeignet. Besonders gut an diesem Fledermauskasten gefällt uns die saubere Verarbeitung, das stabile Anflugbrett mit Rillen und die hübsche Fledermausdeko auf der Vorderseite. Wir freuen uns schon auf den Sommer und hoffen, dass die Fledermäuse ihren neuen Kasten genauso gut finden wie wir!

V záhrade máme veľmi veľké prírodné jazierko, ktoré využíva veľa netopierov ako poľovný revír. Keďže netopiere jedia nespočetné množstvo hmyzu, s komármi nemáme v lete takmer žiadne problémy. Aby sa u nás netopiere cítili príjemne, kúpili sme im tento veľký box na netopiere z masívneho dreva odolného voči poveternostným vplyvom (a druhý, o niečo menší box). Boxy slúžia ako ochrana pred poveternostnými vplyvmi, úkryt a spanie v lete. Vždy by ste mali zavesiť niekoľko krabíc rôznych veľkostí, pretože netopiere dosť často menia svoje miesta na spanie. Touto metódou sa chránia pred chorobami a parazitmi. Krabicu sme pripevnili vo výške okolo 4,5 metra a zabezpečili, aby sa s ňou dalo letieť priamo bez prekážok. Vďaka úzkemu otvoru 2 cm je vhodný najmä pre malé a stredne veľké druhy netopierov. Na tomto boxe na netopiere sa nám obzvlášť páči čisté spracovanie, stabilná nájazdová doska s drážkami a pekná dekorácia netopierov na prednej strane. Už teraz sa tešíme na leto a dúfame, že netopierom sa ich nový box bude páčiť rovnako ako nám!

Zobraziť všetky hodnotenia zákazníkov Zobraziť menej hodnotení zákazníkov