Appenzell 2G, raclette gril, 600 W, tradičný, čierny
Appenzell 2G, raclette gril, 600 W, tradičný, čierny
Appenzell 2G, raclette gril, 600 W, tradičný, čierny
Appenzell 2G, raclette gril, 600 W, tradičný, čierny
Appenzell 2G, raclette gril, 600 W, tradičný, čierny
Appenzell 2G, raclette gril, 600 W, tradičný, čierny

Appenzell 2G raclette gril

Čierna Rakletovací gril 600 watt
61,90 € 69,90 € (cena s DPH)

Appenzell 2G raclette gril

61,90 € 69,90 € (cena s DPH)
Pripravené na odoslanie Dodacia lehota: 3 - 5 pracovných dní
14 dní na vrátenie

Vybrané hodnotenia nemeckej tlače

10030306_Klarstein_Appenzell2G_LiteMagazin.png 10030306_Klarstein_Appenzell2G_TechnikZuHause.png

Najväčšie výhody

Profesionálne rakletovacie zariadenie v modernom kovovom vzhľade pre tradičný roztavený syr s modernou technológiou

Jednoduchá obsluha pomocou otočnej rukoväte pre nastavenie výšky grilovacej platne

600 W silné vyhrievacie teleso pre roztekajúci sa, krémový syr v okamihu

Popis produktu

Tradícia a technika v dokonalom splynutí: Rakletovací gril Klarstein Appenzell 2G je perfektným partnerom pre úspešný rakletovací večer s priateľmi, susedmi, partnerom alebo celou rodinou.

Rakletovací gril Klarstein Appenzell 2G vykúzli dokonale pripravený, roztečený syr s lahodnou, zlatohnedou kôrkou. Bez väčšej námahy si užijete relaxačný, kulinársky večer s Vašimi najbližšími, na ktorý si budete pamätať ešte dlho.

Užite si rakletovanie tradičným spôsobom: Kvalitne vyzretý syr, roztopený v celku a rozložený na bagetu, zemiaky alebo mäso. Syr sa za týmto účelom rozmiestni priamo na grilovaciu plochu a umiestni sa pod 600 W silné vyhrievacie teleso. Pomocou výškového nastavenia nekomplikovane určíte, ako rýchlo syr získa horúcu krémovú konzistenciu. Dve drevené rúčky umožňujú bočné otáčanie a horizontálny náklon grilovacej plochy pre ľahké rozdelenie hotového syra hladným hosťom. Samozrejme je možné nastaviť výkon pomocou integrovaného otočného regulátora podľa chuti a nálady: Kto má syr rád mierne tmavší, nastaví teplotu na vyššiu hodnotu. Ak má byť naopak syr len jemne roztopený, bude vhodnejšia nízka teplota.

S rakletovacím grilom Klarstein Appenzell 2G sú pohodové večery pri kulinárskych špecialitách zaručené. Bez väčšej námahy môžete vykúzliť vynikajúce špeciality tradičným spôsobom.

Zobraziť viac

Vlastnosti

Stiahnuť manuál
 • Zapnutie/vypnutie pomocou regulátora teploty
 • Rakletovacie zariadenie v modernom dizajne: tmavý kovový vzhľad, nastaviteľné drevené rukoväte
 • Individuálna, jednoduchá obsluha
 • Perfektný prívod tepla vďaka regulátoru teploty
 • Výškovo nastaviteľná, otočná a sklopná grilovacia platňa pre optimálnu prípravu syra
 • Jednoduché odobratie roztopeného syra vďaka sklopnej grilovacej platni
 • Veľký, odolný stojan
 • Napájanie: 220-240 V~/50-60 Hz
Appenzell 2G, raclette gril, 600 W, tradičný, čierny

Rozmery a technické podrobnosti

 • Rozmery: cca 38 x 31 x 21 cm (ŠxVxH)
 • Hmotnosť: cca 3,5 kg

Čo bolo poslané

 • 1 x rakletovací gril
 • 1 x grilovacia platňa
 • Manuál

Dodacie podmienky

Pripravené na odoslanie Dodacia lehota: 3 - 5 pracovných dní

69.9 €

Hodnotenie zákazníkov

(22 hodnotenia(-í)) Napíšte recenziu
K tomuto tovaru ešte nikto nenapísal recenziu.

Názory zákazníkov z iných krajín

Overená kontrola

Das Raclettegerät ist super! Haben es schon zweimal ausprobiert und die ganze Familie findet es toll. Es geht schneller als gedacht, aber haben nebenbei trotzdem noch ein normales Raclettegerät. Die Handhabung ist auch sehr einfach, macht einfach Spaß damit! Natürlich weiß ich noch nicht wie die Qualität über mehrere Monate/Jahre ist, aber bis jetzt habe ich nichts zu bemängeln!

Stroj na raclette je skvelý! Vyskúšali sme to dvakrát a celá rodina to miluje. Je to rýchlejšie, ako sa očakávalo, ale stále máme normálny raclette stroj. Jeho použitie je tiež veľmi jednoduché, len sa s ním bavte! Samozrejme neviem aká je kvalita za niekoľko mesiacov/rokov, ale zatiaľ nemám čo vytknúť!

Overená kontrola

Sehr wacklig und vielleicht für höchstens zwei Personen. Der Käse braucht ewig bis er geschmolzen ist. Auch wenn man nur ne Scheibe macht. Leider. Sonst wäre es okay.

Veľmi roztrasené a možno maximálne pre dvoch ľudí. Syr sa roztopí celú večnosť. Aj keď vytvoríte len jeden disk. Bohužiaľ. Inak by to bolo ok.

Overená kontrola

Ist ein tolles Gerät. Leistung für den Preis absolut in Ordnung. macht Spaß damit zu arbeiten. Ist auch bei meinen Gästen sehr gut angekommen.

Je to skvelé zariadenie. Výkon je vzhľadom na cenu úplne v poriadku. zábavné pracovať. Veľmi dobre to prijali aj moji hostia.

Overená kontrola

Top Preis Leistung Verhältnisse

Špičkový pomer ceny a výkonu

Overená kontrola

Das Gerät ist gut verarbeitet. Da kann man nicht meckern. Auch das es bei einem Brenner länger dauert, bis man mal wieder an der Reihe ist, ist auch völlig ok. Racletten hat ja was mit Gemütlichkeit zu tun. Leider ist die Leistung nicht wie erwartet. Der Käse wird nicht mal ansatzweise kross oben, egal wie lange dieser unter dem Brenner liegt. Der Käse wird nur weicher und mehr auch nicht. Sehr schade. Dann bleib ich doch lieber bei meinem alten Pfännchen-Raclette.

Zariadenie je dobre spracované. Nemôžeš sa sťažovať. To, že s napaľovačkou trvá dlhšie, kým opäť prídete na rad, je tiež úplne ok. Raclette má niečo spoločné s pohodlím. Bohužiaľ, výkon nie je taký, ako sa očakávalo. Syr ani nezačne chrumkať, bez ohľadu na to, ako dlho je pod horákom. Syr len zmäkne a nič viac. Príliš zlé. Potom by som radšej zostal pri svojej starej panvici raclette.

Overená kontrola

Funktioniert richtig gut Nettes Gerät für gemütliche abende

Funguje naozaj dobre Pekné zariadenie na príjemné večery

Overená kontrola

I am very satisfied of this tool. I gave it as a present to my husband who tried it at a Christmas market and was in love with it since. The piece of cheese is well hold and don’t slide down, it is practical to slide the melted cheese on your plate as the tray turns and bends. We are 4 people and it works well for us, the waiting time is just perfect. I advice maybe a bigger model if you are a bigger amount of people. It is solid and a good purchase for this money.

S týmto nástrojom som veľmi spokojný. Darovala som ju manželovi, ktorý ju vyskúšal na vianočných trhoch a odvtedy sa do nej zamiloval. Kúsok syra dobre drží a nešmýka sa, je praktické posúvať tavený syr na tanier, keď sa tácka otáča a ohýba. Sme 4 ľudia a funguje nám to dobre, čakacia doba je jednoducho perfektná. Odporúčam možno väčší model, ak ste väčší počet ľudí. Je to solídne a za tie peniaze dobrá kúpa.

Overená kontrola

Ein gutes Gerät für ein traditionelles Raclettessen.

Dobré zariadenie pre tradičné raclette jedlo.

Overená kontrola

So ein Raclettegrill hat schon was für sich. Wir wollten Raclette einfach mal anders, ursprünglicher, also ungefähr so wie es die Schweizer machen und wir wurde nicht enttäuscht! Der Zusammenbau des Gerätes ist recht einfach, die richtige Handhabung muss ein wenig geübt werden. Sobald das Gerät zusammen gebaut ist einfach an den Strom anschließen und los geht's. Ein ordentliches Stück Raclettekäse auf die Metallaplatte (keine Scheiben, das wird nix!), ideal sind rechteckige Käsestücke. Und dann warten bis der Käse schmilzt. Wenn eine Schicht geschmolzen ist dreht man die Metallplatte etwas raus, nimmt ein langes Messer oder einen Schaber, ein gutes Stück Brot (am liebsten gutes frisches Bauernbrot) und schiebt die geschmolzene Schicht Käse direkt aufs Brot. Wie schon erwähnt, es muss geübt werden, denn dass ist nicht ganz so einfach da der Käse ja auch an den Seiten herunterläuft und die Metallplatte nur am Griff festgehalten werden kann. Aber nach kurzer Zeit klappt das auch! Natürlich braucht man Geduld und für viele Mitesser wäre dieses Gerät eher nicht geeignet weil es halt doch dauert bis der Käse schmilzt (wir waren zu dritt, da ging es). Sehr sinnvoll ist die Höhenverstellung und Schrägstellung der Metallplatte damit der Käse auch gleichmäßig wegschmelzen kann. Ebenso gut finde ich den Standfuß, das Gerät an sich ist sehr stabil, der Standfuß ist auch aus Metall und lässt sich leicht reinigen sollte doch mal Käse herunter tropfen. Das einzige was ich als Manko empfinde ist der zu niedrige Rand der Metallplatte. Je mehr der Käse schmilzt desto mehr verläuft er auch an den Seiten, ein höherer Rand zum Auffangen wäre praktischer. Was ich als unnötig bei diesem Gerät empfinde ist die Grillplatte über dem Heizelement. Viel passt sowieso nicht darauf. Mein Fazit: ein echt gutes Gerät ausreichend um in kleiner Runde Raclette zu genießen.

Takýto raclette gril má niečo do seba. Chceli sme, aby raclette bolo iné, originálnejšie, zhruba tak, ako to robia Švajčiari, a neboli sme sklamaní! Montáž prístroja je celkom jednoduchá, správna manipulácia chce trochu cviku. Keď je zariadenie zmontované, stačí ho pripojiť k napájaciemu zdroju a môžete začať. Poriadny kúsok raclette syra na plech Metalla (žiadne plátky, to nepôjde!), ideálne sú obdĺžnikové kúsky syra. A potom počkajte, kým sa syr roztopí. Keď sa vrstva roztopí, otočte trochu plech, zoberte dlhý nôž alebo škrabku, poriadny kúsok chleba (najlepšie dobrý čerstvý gazdovský chlieb) a roztopenú vrstvu syra natlačte priamo na chlieb. Ako už bolo spomenuté, treba si to nacvičiť, lebo to nie je také jednoduché, pretože syr steká aj po stranách a plech sa dá držať len za rúčku. Ale po krátkom čase to funguje! Samozrejme potrebujete trpezlivosť a tento prístroj by nebol vhodný pre veľa čiernych bodiek, pretože chvíľu trvá, kým sa syr roztopí (boli sme traja, fungovalo to). Nastavenie výšky a sklonu plechu je veľmi užitočné, aby sa syr mohol rovnomerne roztekať. Páči sa mi aj základňa, samotné zariadenie je veľmi stabilné, základňa je tiež kovová a ľahko sa čistí, ak by syr kvapkal. Jediné, čo vidím ako nedostatok, je príliš nízky okraj plechu. Čím viac sa syr topí, tým viac steká po stranách, praktickejší by bol vyšší okraj na zachytenie. Čo mi príde na tomto zariadení zbytočné, je grilovacia platňa nad výhrevným telesom. Aj tak sa toho veľa nezmestí. Môj záver: naozaj dobré zariadenie postačujúce na vychutnanie si raclette v malej skupine.

Overená kontrola

Wir haben uns dieses Gerät kurzfristig zu Sylvester gekauft. Wir wollten zum Fondue noch ein kleines Highlight haben und es zündet wie ein Feuerwerk. Wir waren 4 Personen und das Gerät hat tadellos funktioniert. Nach der Bestellung habe ich viele Rezensionen gelesen, die die Grillleistung bemängelt haben, dies kann ich nicht bestätigen. Teilweise war der Käse zu schnell fertig, dass wir nicht hinterherkamen (bei 4 Personen)! Reinigung war auch echt simpel. Sind sehr zufrieden und freuen uns auf den nächsten Abend!

Toto zariadenie sme kúpili v krátkom čase na Silvestra. Chceli sme urobiť trochu zvýraznenia s fondue a zapáli sa ako ohňostroj. Boli sme 4 ľudia a zariadenie fungovalo perfektne. Po objednaní som si prečítal veľa recenzií, ktoré kritizovali výkon grilu, nemôžem to potvrdiť. Niekedy bol syr pripravený príliš rýchlo, že sme nestíhali (so 4 ľuďmi)! Čistenie bolo tiež naozaj jednoduché. Sme veľmi spokojní a tešíme sa na ďalší večer!

Overená kontrola

Da in erster Linie meine Tochter so gerne Raclette isst, haben wir ihr zu Weihnachten diesen Racelette Grill geschenkt. Der Zusammenbau war kinderleicht. Wir haben ein längliches Stück Käse verwendet und das Ding funktioniert wie es soll. Man kann den Abstand zwischen dem Käse und den Heizwinden oben stufenlos einstellen. Und dann einfach warten, bis der Käse oben hinreichend geschmolzen ist, und dann rausdrehen und abstreichen. Die Liegefläche des Käses lässt sich zur Reinigung auch leicht ausbauen. Das Gerät ist sehr praktisch und für knapp 50,- Euro wirklich toll. Ich kann das Gerät uneingeschränkt weiter empfehlen.

Keďže moja dcéra veľmi rada jedáva raclette, darovali sme jej na Vianoce tento raclette gril. Montáž bola jednoduchá. Použili sme podlhovastý kúsok syra a vec funguje ako má. Vzdialenosť medzi syrom a ohrievacími špirálami v hornej časti môžete plynulo nastavovať. A potom už len počkajte, kým sa syr na vrchu dostatočne roztopí a potom ho vyklopte a zoškrabte. Ležiaci povrch syra možno tiež ľahko odstrániť a vyčistiť. Zariadenie je veľmi praktické a za niečo málo pod 50 eur naozaj skvelé. Zariadenie môžem bez výhrad odporučiť.

Overená kontrola

Für den Preis ist das Gerät bzw. die Verarbeitung ok. Geduld beim Essen ist erforderlich, aber für 2 Personen geht es noch mit der Wartezeit. Für uns ist es ideal, und der Käse schmeckt uns so besser als die Scheibenvariante!

Za tú cenu prístroj aj spracovanie ok. Pri jedení je potrebná trpezlivosť, ale pre 2 osoby je čakacia doba v poriadku. Je to pre nás ideálne a syr nám chutí viac ako krájaná verzia!

Overená kontrola

Der Raclettegrill funktioniert gut, wenn der Käse erst einmal anfängt zu schmelzen. Man muss vorsichtig sein, wenn man den Käse abstreicht. Es fehlt leider eine Möglichkeit den Käse zu befestigen.

Raclette gril funguje dobre, keď sa syr začne topiť. Pri škrabaní syra treba byť opatrný. Bohužiaľ nie je možné syr pripevniť.

Overená kontrola

Tip top würde ich wieder kaufen. Mfg

Tip top kúpil by som znova. S priateľským pozdravom

Overená kontrola

So macht Raclette essen Spaß.

Takto je jedenie raclette zábavné.

Overená kontrola

Wir hatten uns sehr auf das Gerät gefreut. Allerdings hatte es beim AUspacken schon leiche Macken, vor allem von den Befestigungen an der Ablageplatte. Generell ist das Gerät etwas wackelig. Die Wärmeleistung ist ok, allerdings sollte man nicht mehr als drei Personen sein, sonst wartet man ewig. Aufgrund des doch guten Preises haben wir das Gerät behalten, es gibt aber sicherlich bessere - und wer es häufiger nutzen will, sollte vielleicht doch etwas mehr investieren.

Na zariadenie sme sa veľmi tešili. Už pri vybaľovaní to však malo mierne vrtochy, najmä nástavce na poličku. Vo všeobecnosti je zariadenie trochu kolísavé. Tepelný výkon je ok, ale nemali by ste byť viac ako traja ľudia, inak budete čakať večnosť. Kvôli dobrej cene sme si zariadenie ponechali, no určite existujú aj lepšie – a ak ho chcete používať častejšie, možno by ste mali investovať trochu viac.

Overená kontrola

Natürlich nicht mit einem professionellen Gerät vergleichbar, aber für den privaten Gebrauch in Ordnung. Etwas störend ist die Halterung für den Käse. Die Halterung für einen halben Laib Käse passt nicht, aber wenn man den Käse mit Rouladennadeln anspiest und so befestigt, geht es.

Neporovnateľné s profesionálnym zariadením, samozrejme, ale v poriadku na súkromné použitie. Trochu otravný je držiak na syr. Držiak na pol bochníka syra nesedí, ale ak syr prepichnete ihlicami na roládu a pripevníte takto, ide to.

Overená kontrola

Zugegeben, das Preis-/Leistungsverhältnis ist gut. Allerdings darf man dafür auch kein „Profigerät“ erwarten. Ich halte die Leistubg für etwas schwach. Es dauert mehrere Minuten bis eine Schicht geschmolzen ist. Bei vier Personen entstehen so zwangsläufig Wartezeiten. Wenn man den Käse etwas gebräunt bevorzugt, muss man schon mind. 5 Minuten warten. Das Gerät kommt in Einzelteilen. Der Zusammenbau ist grundsätzlich nicht kompliziert, allerdings fehlt eine vernünftige Anleitung. Nur ein winziges Bild zeigt in einer Art Explosionszeichnung wo was hinkommt. Machbar aber ausbaufähig. Leider fehlt auch jeder Hinweis bzw der eine oder andere Tipp zur Zubereitung. Gerade für Anfänger wäre das sicherlich nicht schlecht. Das Bild entspricht nicht dem gelieferten Artikel (2G). Mein Gerät hat oben ein offenes Gehäuse mit einer abnehmbaren (Grill?) Platte. Auch dazu fehlt jeder Hinweis in der Anleitung. Für zwei Personen bei gelegentlichen Einsatz völlig in Ordnung. Für größere Gruppen sollte man zu einem leistungsstärkeren Modell greifen...

Treba uznať, že pomer cena/výkon je dobrý. Netreba však očakávať „profesionálne zariadenie“. Myslím si, že výkon je trochu slabý. Trvá niekoľko minút, kým sa vrstva roztopí. So štyrmi ľuďmi nevyhnutne vznikajú čakacie doby. Ak chcete syr trochu zhnednúť, musíte počkať aspoň 5 minút. Zariadenie sa dodáva po častiach. Montáž v podstate nie je zložitá, no neexistuje žiadny rozumný návod. Len malý obrázok ukazuje, kam to, čo ide, v akomsi rozloženom výkrese. Realizovateľné, ale rozšíriteľné. Žiaľ, neexistujú žiadne informácie ani jeden alebo druhý tip na prípravu. To by určite nebolo zlé, najmä pre začiatočníkov. Obrázok nezodpovedá dodanej položke (2G). Moje zariadenie má v hornej časti otvorené puzdro s odnímateľným (grilovacím?) panelom. Ani v návode to nenaznačuje. Ideálne pre dve osoby na občasné použitie. Pre väčšie skupiny by ste mali použiť výkonnejší model...

Overená kontrola

Die Lieferung erfolgte zügig und die Ware kam unbeschädigt bei mir an. Im Lieferumfang waren Selbstaufbauteile für einen Raclette Grill samt Anleitung. Der Aufbau ging recht schnell und das Raclette war einsatzbereit. Man muss einfach nur auf das kleine Tablett aus Metall entweder Toast mit Belag und Käse zum überbacken auflegen oder kann es auch als kleinen Grill verwenden für Fleisch und Fisch. Das Raclette hat einen stufenlosen Drehregler für die Temperatur. Wenn das Essen dann fertig ist, kann man das Tablett zur Seite drehen und durch anheben des hinteren Holzgriffes, das Essen auf den Teller rutschen lassen. Diese Form des Raclettes kannte ich vorher auch noch nicht und finde es eigentlich ganz witzig. Es ist einfach was anderes. Das Heizelement ist direkt über dem Metalltablett und kann durch lösen einer kleinen Schraube in der Höhe verstellt werden. Da der Raclette Grill einfach auseinander zu nehmen ist, kann man ihn auch problemlos reinigen. Man muss allerdings bei der Anwendung vorsichtig sein da Verbrennungsgefahr droht. Das 600 Watt Heizelement heizt sich sehr schnell auf. Man sollte das Gerät nicht ohne Beobachtung lassen. Keine Kinder an das Gerät lassen, zumindest nicht ohne Aufsicht. Vor der ersten Inbetriebnahme mit Lebensmitteln sollte man das Gerät einbrennen und das Tablett abwischen. Danach kann man dann leckere Produkte je nach Geschmack überbacken oder einfach nur grillen. Ich empfehle den Raclette Grill gerne weiter und finde auch das Preisleistungsverhältnis gut. Gern gebe ich volle Punktzahl.

Dodanie bolo rýchle a tovar prišiel nepoškodený. Súčasťou dodávky boli samomontážne diely na raclette gril vrátane návodu. Montáž prebehla celkom rýchlo a raclette bola pripravená na použitie. Stačí na malý kovový podnos položiť hrianky s polevou a syrom alebo ho použiť ako malý gril na mäso a ryby. Raclette má plynule nastaviteľný gombík na nastavenie teploty. Keď je jedlo hotové, môžete podnos otočiť nabok a nechať jedlo skĺznuť na tanier zdvihnutím zadnej drevenej rukoväte. Túto formu raclette som predtým nepoznal a vlastne mi to prišlo celkom vtipné. Je to proste iné. Výhrevné teleso je priamo nad kovovým podnosom a možno ho výškovo nastaviť povolením malej skrutky. Keďže raclette gril je ľahko rozoberateľný, dá sa bez problémov aj vyčistiť. Pri používaní však musíte byť opatrní, pretože hrozí nebezpečenstvo popálenia. 600 wattové vykurovacie teleso sa zahreje veľmi rýchlo. Zariadenie by ste nemali nechávať bez dozoru. Nedovoľte deťom používať prístroj, aspoň nie bez dozoru. Pred prvým použitím s jedlom by ste mali zariadenie pripáliť a utrieť podnos. Potom si môžete upiecť lahodné produkty podľa chuti alebo len grilovať. Raclette gril rád odporučím a tiež si myslím, že pomer ceny a výkonu je dobrý. Chcel by som dať plný počet bodov.

Overená kontrola

Bisher kannte ich Raclette immer nur als das was wohl eher als Partyraclette zu verstehen ist: unten Pfännchen, oben Grillplatte. Der traditionelle Raclette Grill von Klarstein besteht aus einem oben liegenden Heizstab und einer schwenk- und höhenverstellbaren Platte auf den der Käse kommt. Ich habe bisher einen Appenzeller Käseblock und einen mittelalten Gouda ausprobiert. Beide schmelzen sehr gut und relativ schnell. Dennoch tendiere ich geschmacklich eher zum Appenzeller, weil er deftiger im Geschmack ist und dem überbackenen (Kartoffeln, Tomaten, etc.) mehr den klassisch traditionellen Schweizer Geschmack gibt. Das Produkt ist gut und einwandfrei verarbeitet. Die Anleitung könnte etwas größere Bilder oder eine ausführlichere schriftliche Beschreibung vertragen. Ich habe es zwar zusammengebaut bekommen, aber erst nachdem mir mein Schwiegervater gezeigt hat, wohin die unterschiedlichen Unterlegscheiben gelegt werden. Super finde ich dass das Kabel abnehmbar ist und so nicht zig Mal um das Gerät herumgeschlungen werden muss, beim Verstauen.

Doteraz som raclette poznal len ako to, čo sa dá skôr chápať ako párty raclette: dole panvice, hore grilovacia platňa. Tradičný raclette gril od spoločnosti Klarstein pozostáva z horného vykurovacieho telesa a otočnej a výškovo nastaviteľnej dosky, na ktorú prichádza syr. Zatiaľ som vyskúšal blok Appenzellerského syra a stredne vyzretú Goudu. Obe sa topia veľmi dobre a pomerne rýchlo. Napriek tomu mám chuťovo preferovať Appenzeller, pretože má sýtejšiu chuť a dáva gratinovaným (zemiaky, paradajky atď.) viac klasickej tradičnej švajčiarskej chuti. Tovar je kvalitne spracovaný a bezchybný. Návod by si vystačil s trochu väčšími obrázkami alebo podrobnejším písomným popisom. Dal som to zmontovať, ale až potom, čo mi môj svokor ukázal, kam umiestniť rôzne podložky. Myslím si, že je skvelé, že kábel je odnímateľný a pri ukladaní ho netreba veľakrát omotávať okolo zariadenia.

Overená kontrola

Die Tage werden kürzer, die Temperaturen fallen und somit beginnt die gemütliche Jahreszeit mit Raclette.

Von Klarstein gibt es jetzt dieses Raclettegerät, das ich in dieser Form bisher noch nicht kannte.

Den Zusammenbau durfte mein Sohn übernehmen und so war das Gerät richtig schnell zusammengebaut.

Einfach Netzkabel (welches eine ausreichende Länge hat) einstecken und das Gerät am Regler, der sich oben rechts am Gerät befindet, auf erst einmal Maximum stellen, damit das Gerät ausbrennen kann. Nicht erschrecken, wenn es qualmt. Vom Hersteller werden 10 Minuten angegeben, wir haben es aber lieber erst einmal gute 15 Minuten laufen lassen. Wichtig : Denkt an eine gute Belüftung !

Vor dem ersten Gebrauch haben wir noch die Grillplfanne gereinigt. Hier ist es wichtig, ein weiches Tuch zu nehmen, da man ansonsten recht schnell Kratzer hat.

Beim ersten Racletteeinsatz mussten wir noch etwas herumexperimentieren, auf welche Temperatur wir das Gerät einstellen müssen bzw. in welcher Höhe der Käse gebräunt werden muss. Wer es richtig knusprig mag, sollte die Grillpfanne etwas höher festmachen und/oder die Temperatur höherstellen. Das Ganze geht recht einfach mit der Feststellschraube.

Das Gerät wird mit seinen 600W sehr schnell richtig heiß, also müsst ihr auf euren Käse aufpassen, damit er nicht anbrennt.

Das Kippen der Grillpfanne erfordert etwas Übung. Mit 2 Holzgriffen könnt ihr die Grillplatte in Position bringen. Leider hat das nicht immer so richtig bei uns geklappt. Restlichen Käse solltet ihr mir einem Holzspatel (der leider nicht mitgeliefert wird) abmachen, um das Material nicht zu beschädigen.

Fazit :

Eine lustige Idee für gemütliche Winterabende mit der Familie und Freunden.

Dni sa skracujú, teploty klesajú a tak začína pohodová sezóna s raclette. Klarstein má teraz toto raclette zariadenie, ktoré som nikdy predtým nevidel. Montáž mal povolený môj syn a tak bolo zariadenie zmontované naozaj rýchlo. Jednoducho zapojte napájací kábel (ktorý má dostatočnú dĺžku) a na ovládači umiestnenom v pravej hornej časti zariadenia nastavte zariadenie na maximum, aby sa zariadenie mohlo vypáliť. Nezľaknite sa, ak fajčí. Výrobca udáva 10 minút, no my sme to radšej nechali bežať dobrých 15 minút. Dôležité: Pamätajte na dobré vetranie! Pred prvým použitím sme grilovaciu panvicu vyčistili. Tu je dôležité použiť mäkkú handričku, inak sa dosť rýchlo poškriabe. Pri prvom použití raclette sme museli trochu zaexperimentovať s tým, na akú teplotu musíme prístroj nastaviť a ako hlboko musí syr zhnednúť. Ak máte radi naozaj chrumkavé, mali by ste grilovaciu panvicu nastaviť o niečo vyššie a/alebo nastaviť vyššiu teplotu. Celá vec je celkom jednoduchá pomocou zaisťovacej skrutky. So svojimi 600 W sa prístroj naozaj veľmi rýchlo zohreje, takže si na syr musíte dávať pozor, aby sa nepripálil. Naklonenie grilovacej panvice si vyžaduje určitý cvik. Grilovaciu platňu môžete polohovať pomocou 2 drevených rukovätí. Žiaľ, nie vždy nám to vyšlo. Zvyšný syr by ste mali odstrániť drevenou špachtľou (ktorá bohužiaľ nie je súčasťou balenia), aby ste nepoškodili materiál. Záver: Zábavný nápad na príjemné zimné večery s rodinou a priateľmi.

Overená kontrola

Die Bestellung kurz vor Weihnachten war ein Experiment, das geglückt ist. Warscheinlich hätte ich auf den Expressversand auch verzichten können, aber so war es Nummer sicher. Das Gerät selbst funktioniert einwandfrei , auch wenn es kein Prüfzeichen hat. Handhabung ist einfach, aber nichts für Kinder. Wir haben es zusammen mit einem Raclettegerät mit Pfänchen und Grill verwendet, denn sonst hätte jeder einzelne zu lange auf seine Käseportion warten müssen. Toll ist das der geschmolzene Käse vom großen Stück gestrichen werden kann, so haben wir einen würzigen original Schweizer Raclette Käse verwendet, der ein besonders leckeres Aroma hatte. Zu dem Preis wirklich ein Schnäppchen, das sich gelohnt hat.

Objednávka tesne pred Vianocami bola experimentom, ktorý sa ukázal ako úspešný. Pravdepodobne by som sa zaobišiel bez expresnej dopravy, ale bolo to bezpečné. Samotné zariadenie funguje perfektne, aj keď nemá žiadnu testovaciu značku. Manipulácia je jednoduchá, ale nie pre deti. Použili sme ho spolu s raclette strojom s panvicami a grilom, pretože inak by každý musel na svoju syrovú porciu čakať pridlho. Je skvelé, že tavený syr sa dá z veľkého kusu vybrať, preto sme použili pikantný originálny švajčiarsky syr raclette, ktorý mal obzvlášť lahodnú vôňu. Naozaj výhodný obchod za cenu, stojí za to.

Zobraziť všetky hodnotenia zákazníkov Zobraziť menej hodnotení zákazníkov