Ostfriese, rýchlovarná kanvica a čajník 2 v 1, 1,7 l, 2200 W, LED, nehrdzavejúca oceľ, sklo
Ostfriese, rýchlovarná kanvica a čajník 2 v 1, 1,7 l, 2200 W, LED, nehrdzavejúca oceľ, sklo
Ostfriese, rýchlovarná kanvica a čajník 2 v 1, 1,7 l, 2200 W, LED, nehrdzavejúca oceľ, sklo
Ostfriese, rýchlovarná kanvica a čajník 2 v 1, 1,7 l, 2200 W, LED, nehrdzavejúca oceľ, sklo
Ostfriese, rýchlovarná kanvica a čajník 2 v 1, 1,7 l, 2200 W, LED, nehrdzavejúca oceľ, sklo

Ostfriese rýchlovarná kanvica

Strieborná metalíza Rýchlovarná kanvica 2200 watt
59,90 € 99,90 € (cena s DPH)

Ostfriese rýchlovarná kanvica

59,90 € 99,90 € (cena s DPH)
Pripravené na odoslanie Dodacia lehota: 3 - 5 pracovných dní
14 dní na vrátenie

Vybrané hodnotenia nemeckej tlače

10031479_yy_0002___testsiegel_Klarstein_Ostfriese_Wasserkocher_Edelstahl_Glas.png

Najväčšie výhody

2 v 1: rýchlovarná kanvica s objemom 1,7 litrov a s výkonom 2200 W

LED vnútorné osvetlenie: 50 °C – zelené svetlo, 70 °C – modré svetlo, 80 °C – fialové svetlo, 90 °C – žlto-zelené svetlo

Vyberateľné sitko z ušľachtilej ocele na čaj alebo ovocie

Popis produktu

Rýchlovarná kanvica Klarstein Ostfriese s elegantným skleneným dizajnom ponúka relaxáciu v podobe šálky dobrého nápoja a vie, čo sľubuje.

Horúci nápoj, šálka aromatického čaju sú prestávkou bežného dňa, keď sa šíri vôňa jemných čajových lístkov, silného chai korenia alebo byliniek a sladkého ovocia.

Spomalenie už pri príprave nápoja. Veľké sitko z ušľachtilej ocele je vhodné pre veľké senča listy aj pre jemnozrnný rooibos. Vďaka indikátoru úrovne vodnej hladiny možno presne koordinovať pomer čaju a vody. Či už čierny, zelený alebo biely čaj - plnú arómu možno dosiahnuť iba so správnou teplotou vody. Klarstein Ostfriese vizualizuje každú úroveň nastavenej teploty s farebným vnútorným LED osvetlením. Rozžiari vnútro zariadenia v zelenej, modrej, fialovej a žltozelenej farbe, pričom voda môže byť zahriata cielene na 50, 70, 80 a 90 °C.

S výkonom 2200 W zohreje kanvica Klarstein vodu vo veľmi krátkom čase. Jej ušľachtilý sklenený dizajn je doplnený aplikáciami z ušľachtilej ocele a ergonomická, neprehrievajúca sa rukovať umožňuje bezpečný transport.

Kanvica Klarstein Ostfriese Vám zaručí pár minút pauzy.

Zobraziť viac

Vlastnosti

Stiahnuť manuál
 • Skryté výhrevné teleso z ušľachtilej ocele
 • Integrovaný filter na vodný kameň z ušľachtilej ocele
 • Tlačidlo zapnutia/vypnutia a tlačidlo pre reguláciu teploty
 • Nastaviteľné stupne teploty
 • Automatické a manuálne vypnutie
 • Indikátor hladiny vody
 • Ochrana proti chodu naprázdno
 • Ochrana proti prehriatiu
 • Protišmyková plocha pre umiestnenie
 • Výkon: 1850 - 2200 W
 • Napájanie: 220-240 V~/50-60 Hz
Ostfriese, rýchlovarná kanvica a čajník 2 v 1, 1,7 l, 2200 W, LED, nehrdzavejúca oceľ, sklo

Rozmery a technické podrobnosti

 • Rozmery kanvice so stanicou: cca 16,5 x 24,5 x 23 cm (ŠxVxH)
 • Rozmery sitka na čaj: 7 x 13 cm (ØxV)
 • Hmotnosť: cca 1,2 kg

Čo bolo poslané

 • 1 x kanvica
 • 1 x odnímateľné sitko na čaj
 • Manuál v nemčine, angličtine, španielčine, francúzštine, taliančine

Dodacie podmienky

Pripravené na odoslanie Dodacia lehota: 3 - 5 pracovných dní

99.9 €

Hodnotenie zákazníkov

(20 hodnotenia(-í)) Napíšte recenziu
K tomuto tovaru ešte nikto nenapísal recenziu.

Názory zákazníkov z iných krajín

Overená kontrola

Einfach ein klasse Wasserkocher, ich mag das Signalverhalten und liebe die unterschiedlichen Grad-Stufen! Auch, dass der Deckel komplett abnehmbar ist, ist für mich ein großes Plus.

Jednoducho skvelá kanvica, páči sa mi správanie signálu a milujem rôzne stupne! Veľkým plusom je pre mňa aj to, že vrchnák je úplne odnímateľný.

Overená kontrola

Gute Heizleistung. Die gut aus.

Dobrý vykurovací výkon. Dobre vyzerajúci.

Overená kontrola

Leider kein echter Schalter, wie beim Vorgänger. Deshalb nach Gebrauch Stecker raus. Zudem die bunte China Farbdisko

Bohužiaľ, žiadny skutočný vypínač, ako v predchodcovi. Po použití ho teda odpojte. K tomu farebná čínska farebná diskotéka

Overená kontrola

Sehr empfindlich, wenn von unten beim Reinigen bissl Wasser an die Metallkontakte kommt. Dann knallt gleich der Versicherungsschutz raus.

Veľmi citlivý, ak sa pri čistení dostane na kovové kontakty zospodu trochu vody. Potom sa objaví poistné krytie.

Overená kontrola

Der Temperatursensor ist zu träge !

Snímač teploty je príliš pomalý!

Overená kontrola

Insgesamt bin ich zufrieden. Eine Sache gefällt mir nicht - Wasser kocht zu lange, bis sich das Gerät ausschaltet.

Celkovo som spokojný. Jedna vec sa mi nepáči - voda vrie príliš dlho, kým sa jednotka vypne.

Overená kontrola

Ich bin froh diesen Wasserkocher gefunden zu haben,habe extra nach einem Produkt aus Deutschland geschaut,habe ihn nun schon viele Monate und bin Zufrieden. ...Das einzigste was etwas zu verbessern ginge,ist der Deckel,das er so ganz zum Abnehmen ist finde ich sehr gut....nur das er immer voll Wasser läuft,ist jetzt nicht so gut,lach ...Wenn ich Abends das restliche Wasser aus kippe,lege ich den Deckel,auf die Abtropfmatte.Lege ihn seitlich,so das,das Wasser raus fließen kann über Nacht,was es auch macht.Oder auf doppelt gefaltete Kückenrollen Tücher.Sollte er mal kaputt gehen,kaufe ich mir genau diesen noch einmal oder von der Firma eben,falls es diesen nicht mehr gibt dann :)

Som rada, že som našla túto kanvicu, hľadala som produkt z Nemecka, mám ho už dlhé mesiace a som spokojná. ...Jediné, čo by sa dalo vylepšiť, je veko, ktoré považujem za veľmi dobré, pretože sa dá úplne odňať....len to, že sa vždy naplní vodou, nie je také dobré, smeje sa...Ak by som v večer vypustím zvyšnú vodu,položím vrchnák na odkvapkávaciu podložku.Položím nabok,aby cez noc mohla voda vytiecť,čo tiež robí.Alebo na dvojito zložené utierky z kuracích roliek dostanem presne ešte tento alebo od firmy, ak už neexistuje :)

Overená kontrola

War etwas skeptisch nachdem ich die Rezesionen gelesen hatte. Doch nun ist er seit 2 Monaten täglich in Betrieb. Ob Wasser oder Tee keine Störungen. Meist fülle ich auf 1,1 liter weil meine Kanne nicht mehr Tee fasst. Das Teesieb ist fein genug um nichts durchzulassen. Die Anbringung des Siebes ist nach kurzer Übung eifach. 1x Klick und beim 2. rastet sie ein. Wenn es nicht gleich klappt darüberdrehen und nochmal. Entkalken funktioniert sehr gut. Nehme Essig und warte nicht bis alles weiß ist.

Po prečítaní recenzií som bol trochu skeptický. Teraz je už ale 2 mesiace v dennej prevádzke. Či už voda alebo čaj, žiadne rušenie. Väčšinou naplním do 1,1 litra, pretože do hrnca sa mi už nezmestí žiadny čaj. Sitko na čaj je dostatočne jemné, aby nič neprepustilo. Uchytenie sita je jednoduché po krátkom precvičení. 1x kliknite a na 2. kliknutie zapadne na miesto. Ak to nefunguje hneď, otočte sa a skúste to znova. Odstraňovanie vodného kameňa funguje veľmi dobre. Vezmite ocot a nečakajte, kým bude všetko biele.

Overená kontrola

Da wir den schon eine Weile in Gebrauch haben ist der Wasserkocher top. Keine Ablagerungen aussen am Gerät. Am boden setzt sich da, wo der heizstab sitzt ab und an Kalkablagerung ab. Ab und zu muss er entkalkt werden, was nicht schlimm ist.

Keďže ju používame už nejaký čas, kanvica je skvelá. Žiadne usadeniny na vonkajšej strane zariadenia. Na podlahe, kde je umiestnená vykurovacia tyč, sa občas tvoria usadeniny vodného kameňa. Z času na čas sa musí odvápniť, čo nie je zlé.

Overená kontrola

Der Wasserkocher ist nun seit einer Woche in Betrieb. Er wirkt solide verarbeitet. Den Teesieb haben wir noch nicht verwendet. Zum Teesieb sollte man wissen, dass er im Deckel befestigt werden kann und somit der Deckel nicht am Gehäuse befestigt ist. Das Bedienfeld ist im Griff integriert mit Softtouch Knöpfen. Für meine Hände nicht ideal, weil direkt unter meiner Hand. Für meinen Geschmack piept es zu viel, wenn die Temperatur erreicht ist, wenn ich den Kessel vom Sockel nehme, wenn man ihn wieder abstellt und wenn man ihn in Betrieb nimmt, aber das ist Geschmackssache. Das Ausgusssieb ist m.E. viel zu grobporig um Kalkpartikel zurückzuhalten. Ein Vorteil ist die Möglichkeit verschiedene Temperaturen auszuwählen, um z.B. grünen Tee zuzubereiten.

Kanvica je už týždeň v prevádzke. Vyzerá to solídne vyrobené. Čajové sitko sme ešte nepoužili. O sitku na čaj by ste mali vedieť, že ho možno pripevniť do veka, a preto veko nie je pripevnené k puzdru. Ovládací panel je integrovaný v rukoväti s dotykovými tlačidlami. Nie je to ideálne pre moje ruky, pretože priamo pod rukou. Na môj vkus až priveľmi pípa pri dosiahnutí teploty, keď kanvicu zložím z podstavca, keď ju znovu nasadím a keď ju spustím, ale to je vec vkusu. Podľa môjho názoru je sitko výpustu príliš hrubé na to, aby zadržiavalo čiastočky vodného kameňa. Výhodou je možnosť voľby rôznych teplôt, napríklad na prípravu zeleného čaju.

Overená kontrola

Ich Trinke jeden tag 1 bis 2 Liter Losen Tee ( Rote Grete aus dem Teekontor Ostfriesland ) und möchte nie wieder ein anderes Gerät haben. Hier haben welche geschrieben der Rand oben sei schlecht zu reinigen, ich nutze die teemschiene nun schon über 1 Jahr und ja da bleibt wasser hängen aber wenn man nach dem brühen einmal gründlich mit wasser durch spült und alle 6 Monate 6 Coregataps rein macht und die Maschine 6 Stunden stehen läst ist sie danach wie neu.

Pijem 1 až 2 litre sypaného čaju denne (Red Grete z čajovej kancelárie Ostfriesland) a už nikdy by som nechcel mať iné zariadenie. Tu niektorí písali, že okraj v hornej časti sa ťažko čistí, používam team rail už vyše roka a áno, voda sa tam zasekáva, ale ak po uvarení dôkladne opláchnete vodou a vyčistíte 6 coregataps každý 6 mesiacov a stroj Ak ho necháte 6 hodín odležať, je ako nový.

Overená kontrola

Der Wasserkocher erwärmt das Wasser sehr zügig. Die vier Temperaturstufen sind gut gewählt. Wir verwenden den Kocher nur für Wasser. Es bleibt ohne "Schütteln" wegen eines inneren Randes immer ein Rest Wasser im Kocher. Da unser Wasser sehr hart ist, verkalkt der Kocher sehr schnell und sieht dann unansehnlich aus. Entkalken tun wir den Kocher mit flüssiger Zitronensäure (Rossmann, Kaufland) sehr schnell und geruchslos. Insgesamt sieht der Wasserkocher sehr gut aus. Die erste Lieferung mussten wir zurücksenden, da der Block Temperaturtaste/Eintaste und die LEDs nicht ordentlich platziert waren. Wir erhielten in kurzer Zeit ein neues Gerät.

Kanvica ohrieva vodu veľmi rýchlo. Štyri úrovne teploty sú dobre zvolené. Sporák používame len na vodu. V kanvici vždy zostane trocha vody bez "chvenia" kvôli vnútornému okraju. Keďže naša voda je veľmi tvrdá, kachle sa veľmi rýchlo zavápnia a potom vyzerajú nevzhľadne. Varič veľmi rýchlo a bez zápachu odvápňujeme tekutou kyselinou citrónovou (Rossmann, Kaufland). Celkovo kanvica vyzerá veľmi dobre. Prvú dodávku sme museli vrátiť, pretože blokovanie tlačidla teploty/tlačidla a LED diódy neboli správne umiestnené. V krátkom čase sme dostali nové zariadenie.

Overená kontrola

Ansich ein ne Super Sache mit grünem Tee roibusch klappt es Super schwarzer Tee Ostfriesen Tee z.b. ist nicht zu empfehlen da er unschöne Flecken auf dem heizboden hinterlässt die man aber dank der grosszügigen Öffnung oben mit etwas schrubben wieder wegbekommt. Man sollte auch nur Tee Sorten verwenden wo kein Caramel Lakritz oder Schoko usw drinnen ist da sich das leider auch alles auf dem Boden Festsetzt. Aber so wie gesagt ist das eine nette Zusatzfunktion zum normalen Wasserkochen und optisch ist er wirklich schön. Bereue den Kauf nicht wahr die richtige Entscheidung.

Sama o sebe skvelá vec so zeleným čajom, funguje výborne.Super čierny čaj Neodporúča sa napríklad východofrízsky čaj, pretože zanecháva na vykurovacej podlahe nepekné fľaky, ktoré odstránite malým drhnutím vďaka veľkorysému otvoru pri vrch. Tiež by ste mali používať len také druhy čajov, kde nie je karamel, sladké drievko či čokoláda a pod., pretože sa bohužiaľ všetko prilepí na podlahu. Ale ako som povedal, je to pekná doplnková funkcia k normálnej vriacej vode a je naozaj pekná na pohľad. Neľutujte kúpu naozaj správne rozhodnutie.

Overená kontrola

Ein wirklich schickes Gerät, das Wasser kommt schnell zum Kochen, besonders praktisch in jedem Fall die Möglichkeit, verschiedene Temperaturen einzustellen und ein Piepton beim Aufsetzen des Kochers und wenn das Wasser fertig ist. Wie aber auch schon an anderer Stelle bemerkt: in den (hohlen) Deckel dringt Wasser ein und da bleibt es auch erst mal. Was das auf Dauer bedeutet (Schimmel? Korrosion?) wird sich zeigen...Und die Kanne liegt nicht glatt auf der Heizunterlage auf, es wackelt beim Kochen. Bei geringeren Mengen Wasser kein Problem, wenn der Kocher voll ist, ist das schon beängstigend. Neben den beiden kleinen Konstruktionsmängeln macht er gut, was er soll...

Naozaj šik prístroj, voda sa rýchlo varí, v každom prípade je obzvlášť praktická možnosť nastavenia rôznych teplôt a pípnutie pri nasadení kanvice a pripravenosti vody. Ale ako už bolo uvedené inde: voda sa dostane do (dutého) veka a zatiaľ tam zostane. Čo to znamená z dlhodobého hľadiska (pleseň? korózia?), to sa ešte uvidí... A hrniec neleží rovno na ohrievacej podložke, pri varení sa kýve. S menším množstvom vody žiadny problém, keď je sporák plný, je to strašidelné. Okrem dvoch malých konštrukčných chýb robí dobre to, čo robiť má...

Overená kontrola

Dieser Teekocher funktioniert gut. Die LED Beleuchtung ist zwar technisch unnötig, aber ein netter Effekt. Wir haben den Kocher nun seit drei Monaten in Verwendung. Er tropft nicht - das finde ich gut. Was mir nicht so gut gefällt: Nach wenigen Tagen entwickeln sich hässliche dunkle Flecken auf der Heizplatte. Das ist normal. Aber da die Kanne vollständig aus Glas ist (also auch der Boden), sieht man sie. Die Warmhaltefunktion finde ich auch sehr gut. Aber auch hier kann man etwas verbessern: Wenn ich während der 30-minütigen Warmhaltezeit (die ich auch etwas kurz finde), die Kanne hochnehme, um mir Tee einzuschenken, wird die Funktion deaktiviert und ich muss sie nach dem Einschenken wieder erneut aktivieren. Das ist zwar nicht tragisch, da man nur zwei Knöpfe drücken muss, aber man vergisst es schnell. Und eines habe ich auch nicht verstanden: Wenn ich die Kanne hochnehme und wieder zurück stelle, piept das Gerät jedesmal zwei Mal. Wozu? Alles in allem halte ich das Gerät aber für gelungen. Die Verarbeitung ist solide, das Teesieb ist sehr feinmaschig und pflegeleicht und die Heizleistung ist auch gut. Ich denke, ich würde diesen Kocher wieder kaufen.

Tento čajník funguje dobre. LED osvetlenie je technicky zbytočné, ale pekný efekt. Sporák používame už tretí mesiac. Nekvapká - to sa mi páči. Čo sa mi až tak nepáči: Po pár dňoch sa na ohrievacej platni vytvoria škaredé tmavé fľaky. To je normálne. Ale keďže je džbán celý zo skla (vrátane podstavca), je to vidieť. Veľmi sa mi páči aj funkcia udržiavania tepla. Ale aj tu je čo zlepšovať: Ak počas 30-minútového ohrievania (ktorý sa mi tiež zdá trochu krátky) zoberiem hrniec na zaliatie čaju, funkcia sa deaktivuje a po zaliatí ju musím znova aktivovať. Nie je to tragické, keďže stačí stlačiť dve tlačidlá, no ľahko sa na to zabudne. A jednu vec som tiež nepochopil: ak džbán zdvihnem a znova ho položím, prístroj zakaždým dvakrát pípne. z akého dôvodu? Celkovo si myslím, že zariadenie je úspešné. Spracovanie je pevné, sitko na čaj veľmi jemné sieťované a nenáročné na údržbu, dobrý je aj tepelný výkon. Uvažujem, že by som si tento sporák kúpil znova.

Overená kontrola

Dieser Wasserkocher bietet für einen Wasserkocher viele Funktionen und ist dennoch intuitiv bedienbar. Es lassen sich vier Aufheiztemperaturen einstellen, die jede optisch durch eine andere Lichtfarbe visualisiert wird. Die unterschiedlichen Temperaturen lassen sich leicht durch verschiedene Druckknöpfe am Henkel des Wasserkochers einstellen. Wenn das Wasser die gewünschte Temperatur erreicht hat, piept der Wasserkocher und geht automatisch aus. Vor der ersten Verwendung des erhitzten Wassers soll der Wasserkocher vollständig mit Wasser gefüllt werden und zwei Mal aufgekocht werden, danach ist das Wassers wegzuschütten. Nach dieser Prozedur ist mir aufgefallen, dass der Deckel (der komplett abnehmbar ist) leicht nach Plastik riecht. Das war bei meiner vorherigen Reinigung des Deckels nicht wahrnehmbar. Der Geruch hat mir nicht so zugesagt und ich hoffe, dass er schnell verfliegt. Zudem habe ich gemerkt, dass Wasser in den Deckel eintritt. Das passiert scheinbar auch schon beim Koch- bzw. Ausgießvorgang. Durch kräftiges Schütteln verbunden mit etwas Zeit kann man das Wasser wieder herausbekommen. Aus diesen Gründen ziehe ich einen Stern ab. Ansonsten arbeitet der Wasserkocher zuverlässig und die maximale Füllmenge von 1,7l empfinde ich als ausreichend. +++ Update 29.10.2019 +++ Damit nicht ständig Wasser in den Deckel eintritt, nehme ich den Deckel inzwischen immer ab, bevor ich das aufgekochte Wasser in einer Teekanne oder - tasse schütte. Das geht ziemlich gut (solange die Kanne nicht komplett gefüllt ist).

Táto kanvica ponúka množstvo funkcií pre kanvicu a jej používanie je stále intuitívne. Je možné nastaviť štyri teploty ohrevu, pričom každá z nich je vizuálne vizualizovaná inou farbou svetla. Rôzne teploty možno jednoducho nastaviť pomocou rôznych tlačidiel na rukoväti kanvice. Keď voda dosiahne požadovanú teplotu, kanvica zapípa a automaticky sa vypne. Pred prvým použitím ohriatej vody by mala byť kanvica úplne naplnená vodou a dvakrát prevarená, potom by sa mala voda vyliať. Po tejto procedúre som si všimol, že vrchnák (ktorý je úplne odnímateľný) jemne zapácha plastom. Keď som predtým čistil veko, nebolo to viditeľné. Vôňa sa mi veľmi nepáčila a dúfam, že rýchlo zmizne. Tiež som si všimol, že do vrchnáka sa dostáva voda. To sa zrejme deje aj počas procesu varenia alebo nalievania. Vodu môžete opäť dostať von tak, že s ňou silno potrasiete a chvíľu potrvá. Z týchto dôvodov uberám hviezdičku. Inak kanvica funguje spoľahlivo a maximálny objem 1,7l mi príde postačujúci. +++ Aktualizácia 29.10.2019 +++ Aby sa voda neustále nedostala do pokrievky, odteraz vždy pred naliatím prevarenej vody do kanvice alebo šálky vrchnák snímam. Funguje to celkom dobre (pokiaľ hrniec nie je úplne plný).

Overená kontrola

Wir haben uns den Wasserkocher aufgrund der guten Bewertungen gekauft, da wir auf der Suche nach einem Teekocher waren. Nach ein paar Testläufen sind wir zu dem Entschluss gekommen, dass es bei dem Tee-/Wasserkocher doch deutliches Verbesserungspotential gibt und wir aufgrund des Preis-/Leistungsverhältnis dieses Gerät nicht nochmal kaufen würden. Wie kommen wir nun zu der Bewertung?! Also vorne weg, das Gerät tut was es soll, Wasser kochen. Das Sieb ist auch für feinen Tee gut, da wirklich nur wenig durchkrümelt. Nett sind die LEDs und dass man dem Wasser beim aufkochen zusehen kann. Auch die Einstellung der Wassertemperatur ist ganz gut zu haben. Was uns von einem nochmaligen Kauf abhält ist die Tatsache, dass man aus dem Kocher die Flüssigkeit nicht vollständig abschütten kann. Im Kocher gibt es eine Kante, die das vollständige Ausschütten quasi unmöglich macht. Es ist zwar nicht viel Flüssigkeit, die im Kocher verbleibt, aber das erschwert natürlich auch die Reinigung des Geräts. Wenn man nur Wasser aufkocht mag das nicht weiter stören, aber da es sich ja (auch) um einen Teekocher handelt, wäre es schon gut, wenn man alles abschütten könnte. Da wurde leider bei der Planung nicht zu Ende gedacht. Außerdem sammelt sich im Deckel Flüssigkeit, was in anderen Rezessionen bereits erwähnt/bemängelt wurde.

Kanvicu sme kúpili na základe dobrých recenzií, pretože sme hľadali čajník. Po niekoľkých testovacích jazdách sme dospeli k záveru, že s čajníkom/kanvicou je značný potenciál na zlepšenie a vzhľadom na pomer cena/výkon by sme si toto zariadenie znova nekúpili. Ako sa teraz dostaneme k hodnoteniu?! Takže vpredu zariadenie robí to, čo má robiť, varí vodu. Sitko je dobré aj na jemný čaj, pretože sa prepadne naozaj len málo. LED diódy sú pekné a môžete sledovať, ako voda vrie. Nastavenie teploty vody je tiež celkom jednoduché. Čo nám bráni v jeho opätovnom nákupe, je fakt, že tekutinu nemožno z variča úplne vyliať. V variči je hrana, ktorá takmer znemožňuje jeho úplné vyprázdnenie. Aj keď v sporáku nezostáva veľa tekutiny, čistenie jednotky je zjavne náročnejšie. Ak varíte iba vodu, to vám veľmi neprekáža, ale keďže je to (aj) čajová kanvica, bolo by dobré, keby ste si mohli všetko zliať. Žiaľ, pri plánovaní to nebolo domyslené do konca. Okrem toho sa vo veku hromadí tekutina, čo už bolo spomenuté/kritizované v iných recenziách.

Overená kontrola

(Januar 2019) Wir benutzen diesen Wasserkocher ausschließlich für Tee, was sehr gut funktioniert. Er lässt sich leicht reinigen, auch weil die Öffnung groß genug für eine Männerhand mit Spüllappen ist. Teeablagerungen am Boden des Kochers lassen sich - wenn man es täglich macht - mit Wasser und etwas härterem Spülschwamm problemlos entfernen. Allerdings verwenden wir auch nur gefiltertes Wasser, haben also kaum Kalkprobleme. Dass das Ding leuchtet und blinkt wie ein Flipperautomat ist ganz lustig und stört auch nicht weiter. Die Warmhaltefunktion tut's einwandfrei, muss aber - wohl aus Sicherheitsgründen - alle halbe Stunde bzw. nach jedem Abheben der Kanne wieder neu eingestellt werden. Das Gerät sieht klasse aus und ist insgesamt recht hochwertig verarbeitet. Update: (Mai 2020) Nach etwa 16 Monaten trat ein Defekt auf, es trat Wasser aus. Die Reklamation (Umtausch) wurde schnell und anstandslos durchgeführt. Update 2 ( März 2021): Der Kocher ist kaputt, die Kanne wurde versehentlich angestoßen und das Glas ist gesprungen. Mein Fehler. Wir haben überlegt, ob wir ihn nochmal kaufen sollen. Wir nehmen an (hoffen), dass die hin und wieder auftretenden Probleme mit Undichtigkeiten inzwischen behoben sind. Der Kocher ist deutlich preiswerter geworden. Insgesamt überwiegen für uns die Vorteile, wir haben ihn also nochmal bestellt.

(január 2019) Túto kanvicu používame len na čaj, s ktorou sa veľmi dobre pracuje. Ľahko sa čistí aj preto, že otvor je dostatočne veľký na mužskú ruku s utierkou. Nánosy čaju na dne kanvice sa dajú ľahko odstrániť vodou a trochu tvrdšou špongiou – ak to robíte každý deň. My však používame iba filtrovanú vodu, takže problémy s vodným kameňom takmer nemáme. To, že tá vec svieti a bliká ako hrací automat, je celkom vtipné a už nás to ďalej netrápi. Funkcia ohrievania funguje perfektne, ale musí sa - pravdepodobne z bezpečnostných dôvodov - resetovať každú pol hodinu alebo po každom zdvihnutí kanvice. Zariadenie vyzerá výborne a celkovo je spracované celkom kvalitne. Aktualizácia: (máj 2020) Asi po 16 mesiacoch sa vyskytla závada, vytekala voda. Reklamácia (výmena) prebehla rýchlo a bez váhania. Aktualizácia 2 (marec 2021): Varič je rozbitý, hrniec omylom zaklopal a sklo je prasknuté. Moja chyba. Rozmýšľali sme nad kúpou znova. Predpokladáme (dúfame), že občasné problémy s únikom boli odvtedy vyriešené. Varič výrazne zlacnel. Suma sumárum, výhody u nás prevažujú, tak sme si ho objednali znova.

Overená kontrola

Zunächst zur Lieferung: Lief wie gewohnt perfekt. Innerhalb eines Werktages wurde unser neuer Teebereiter - dafür hatten wir uns für den "Ostfriesen" entschieden - angeliefert. Verpackung und Lieferservice perfekt - 5 Sterne! Ausgepackt und gereinigt haben wir den Kocher in Betrieb genommen. Ein echter Hingucker. Der integrierte Leuchtrand ist nicht nur schön, sondern auch praktisch für die Temperaturkontrolle. Die Verarbeitung ist gut und die Form nicht nur chic, sondern auch haptisch super. 5 Sterne! Um den Teebereiter wirklich perfekt nutzen zu können, muss man sich mit der Bedienungsanleitung kurz auseinander setzen. Nicht alle Funktionalitäten sind selbsterklärend, aber immer einfach nachzuvollziehen. Das Teesieb aus fein gelochtem Edelstahl ist einfach und absolut gefahrenfrei zu nutzen und nach dem Brühvorgang zu entnehmen. Für unsere Teebereitung ist die Warmhaltefunktion perfekt - jedoch immer wieder neu zu programmieren. Dies ist allerdings etwas umständlich und wird ständig mit Pieptönen quitiert. Das hätte aus meiner Sicht besser und pragmatischer gelöst werden können. 4 Sterne. Alles in Allem ist der "Ostfriese" aus meiner Sicht als Wasserkocher zu schade, dafür aber ein toller Teebereiter den ich jeder Zeit mit sehr guten 4 Sternen weiter empfehlen.

V prvom rade o doručení: prebehlo perfektne ako obvykle. Náš nový čajník - vybrali sme si "Ostfriesen" - bol doručený do jedného pracovného dňa. Perfektné balenie a doručenie - 5 hviezdičiek! Sporák sme vybalili a vyčistili a uviedli do prevádzky. Skutočný pútač. Integrovaný svetelný okraj je nielen krásny, ale aj praktický na reguláciu teploty. Spracovanie je dobré a tvar je nielen šik, ale aj super haptický. 5 hviezdičiek! Aby ste mohli kávovar dokonale používať, musíte si krátko prečítať návod na obsluhu. Nie všetky funkcie sú samozrejmé, ale vždy ľahko pochopiteľné. Čajové sitko vyrobené z jemne perforovanej nehrdzavejúcej ocele sa ľahko a absolútne bezpečne používa a odstraňuje po procese varenia. Funkcia ohrievania je pre našu prípravu čaju perfektná – treba ju však znova a znova preprogramovať. To je však trochu ťažkopádne a neustále sa to potvrdzuje pípaním. Z môjho pohľadu sa to dalo vyriešiť lepšie a pragmatickejšie. 4 hviezdy. Celkovo je "Ostfriese" z môjho pohľadu škoda rýchlovarnej kanvice, ale je to skvelý čajník, ktorý môžem kedykoľvek odporučiť s veľmi dobrými 4 hviezdičkami.

Overená kontrola

Unser neuer Klarstein Wasserkocher ist nun seit einem knappen Monat erfolgreich im Einsatz. Da wir unseren Wasserkocher sehr oft nutzen, haben wir uns gegen eines der billigen Geräte entschieden. Ausschlaggebend war, neben dem tollen LED-Glas-Design mit Edelstahlapplikationen, natürlich das integrierte Edelstahlsieb. Für losen Tee, auch mit großen Blättern in kombination mit der Temperaturvorwahl ein gut durchdachtes System. Es macht unseren Gästen (vorallem den Kleinen) richtig Spaß, dem Wasser beim Kochen zuzuschauen. Da es unser erster Wasserkocher mit Glaswand ist, hatten wir die Beführchtung, dass sich schnell Kalkablagerungen an der Glaswand bilden könnten. Dem ist aber nicht so! Durch den gut sitzenden Deckel kann das Wasser im Inneren nicht gut verdunsten und sich somit auch kein Kalk ablagern. Es war uns wichtig, dass das kochende Wasser keinen direkten Kontakt mit Plastik hat. Der Deckel ist z.B. innen aus Plastik, was uns aber nicht vom Kauf abgeschreckt hat. Der einzige Wermutstropfen bei dieser Thematik ist die Dehnfuge zwischen Edelstahlheizplatte und Glaswand. Prinzipbedingt dehnt sich die Metallplatte bei Erhitzung aus und würde Druck auf die Glaswand ausüben. Um dies zu verhindern wurde eine Dehnfuge eingesetzt, welche aus Silikon besteht und leider direkten Kontakt zur Heizplatte hat. Villeicht wird aus diesem Grund nicht mit PBA frei geworben? Die Verarbeitung ist bis auf den Aufkleber am Griff mit den Temperaturen ausgezeichnet. Laute oder störende Geräusche während des Kochens konnte ich nicht vernehmen. Bis auf die PBA-Thematik sind wir mit diesem Gerät sehr zufrieden und können es weiterempfehlen. + geruchs- und geschmacksneutral + tolle Optik am Tag wie bei Nacht, ein echter Hingucker! + Deckel erhitzt sich nicht + integriertes Edelstahlteesieb für losen Tee (auch für größere Blätter super geeignet) + 4 einstellbaren Temperaturstufen: 50, 70, 80 und 90 °C (ohne dieses Feature würde das integrierte Teesieb bei bestimmten Teesorten keinen Sinn machen) + Deckel sitzt sehr gut, beim Eingießen entweicht kein Dampf o Deckel innen aus Plastik, da dieser aber keinen direkten Kontakt mit dem Kochenden Wasser hat geht das für mich in Ordnung - Dehnfuge zwischen Heizplatte und Glas (siehe Bild) - der Aufkleber am Griff mit den Temperaturen ist unpräziese aufgeklebt worden, wodurch die wertige Optik aus Edeltahl und Glas etwas gestört wird (siehe Bild) Zeit bis das Wasser 100 °C erreicht hat (selbstständiges Abschalten des Geräts): 0,5l 1:50 min 1,0l 3:10 min 1,5l 4:30 min 1,7l 5:10 min

Naša nová kanvica Klarstein sa používa už takmer mesiac. Keďže našu kanvicu používame veľmi často, rozhodli sme sa pre jedno z lacných zariadení. Okrem skvelého dizajnu LED skla s nerezovými aplikáciami samozrejme rozhodovalo integrované nerezové sitko. Premyslený systém pre sypaný čaj aj s veľkými listami v kombinácii s predvoľbou teploty. Naši hostia (najmä tí najmenší) sa veľmi radi pozerajú, ako voda vrie. Keďže je to naša prvá kanvica so sklenenou stenou, obávali sme sa, že by sa na sklenenej stene mohol rýchlo vytvárať vodný kameň. Ale toto nie je tento prípad! Vďaka dobre padnúcemu vrchnáku sa voda vo vnútri nemôže dobre odparovať a preto nedochádza k usadzovaniu vodného kameňa. Bolo pre nás dôležité, aby vriaca voda nemala priamy kontakt s plastom. Vrchnák je napríklad zvnútra plastový, no to nás neodradilo od jeho kúpy. Jedinou kvapkou horkosti na túto tému je dilatačná škára medzi nerezovou vykurovacou doskou a sklenenou stenou. Vďaka princípu sa kovová platňa pri zahrievaní rozťahuje a vyvíjala by tlak na sklenenú stenu. Aby sa tomu zabránilo, bola použitá dilatačná škára, ktorá je vyrobená zo silikónu a má bohužiaľ priamy kontakt s vykurovacou doskou. Možno to je dôvod, prečo PBA nie je voľne inzerovaná? Spracovanie je výborné až na nálepku na rukoväti s teplotami. Počas varenia som nepočul žiadne hlasné alebo rušivé zvuky. Až na problém PBA sme s týmto zariadením veľmi spokojní a môžeme ho odporučiť. + bez zápachu a chuti + skvelý vzhľad cez deň aj v noci, skutočný pútač! + Veko sa nezohrieva + Integrované nerezové sitko na sypaný čaj (skvelé aj na väčšie listy) + 4 nastaviteľné teplotné stupne: 50, 70, 80 a 90 °C (bez tejto funkcie by integrované sitko nemalo zmysel pri určitých druhoch čaju) + Veko sedí veľmi dobre, pri nalievaní neuniká para alebo je viečko zvnútra plastové, ale keďže nemá priamy kontakt s vriacou vodou, tak mi to nevadí - dilatačná škára medzi ohrevom tanier a sklo (viď obrázok) - nálepka na rukoväti s teplotami je nalepená nepresne, čo narúša kvalitný vzhľad nerezu a skla (viď obrázok) Čas, kým voda nedosiahne 100 °C ( prístroj sa automaticky vypne): 0,5 l 1:50 min 1,0 l 3:10 min 1,5 l 4:30 min 1,7 l 5:10 min

Zobraziť všetky hodnotenia zákazníkov Zobraziť menej hodnotení zákazníkov